Ģimenes diena “ Ar mīlestību sirdī”

2014. gada 15. februārī muzejs pulcēja savus apmeklētājus uz Ģimenes dienu “ Ar mīlestību sirdī”, lai Valentīndienas izskaņā uzsvērtu to, ka vislielākā laime un patiess prieks ir mūsu ģimenes, un saprast, ka laiks, kas pavadīts visiem kopā, ir tas vērtīgākais, ko mēs spējam sniegt viens otram. Pasākuma gaitā ģimenes varēja piedalīties jautrās komandu spēlēs, viktorīnās un darboties radošajā darbnīcā. (more…)

Pleskavā notika projekta noslēguma konference

No 2014. gada 1. – 3. decembrim Pleskavā norisinājās projekta ” Arheoloģija. Vara. Sabiedrība: sadarbība arheoloģiskā mantojuma saglabāšanai” noslēguma konference. Tās norises laikā tika apkopoti projekta darbības rezultāti un iezīmētas turpmākās sadarbības iespējas. Pirmās konferences dienas programmā ietilpa ziņojumi, kuros tika apkopoti projekta darbības rezultāti Igaunijā, Latvijā un Krievijā. (more…)


Muzeja inovācijas

Ludza ir senākā pilsēta Latvijā. 837 gadu garumā vēstures līkloči atstājuši neizdzēšamas pēdas pilsētas veidolā. Pastaigājoties pa pilsētas ielām, var pamanīt, kā no dažādu laikmetu fragmentiem kā kaleidoskopā veidojas pilsētas dzīves mozaīka. Viduslaiku pilsdrupas, ebreju kvartāla koka apbūve, baznīcu torņi un kupoli ir mēmi vēstures liecinieki. (more…)

Atklāta izstāde “J.Gleizda mākslas aizsākumi”

2014.gada 14.novembrī notika  fotoizstādes “J.Geizda mākslas aizsākumi” atklāšana. Izstāde veltīta mākslinieka 90 gadu jubilejai. Pasākumā piedalījās Izstādes iniciatore  – fotomākslinieka sieva A.Gleizda. (more…)

Ģimenes diena “ Mana Latvija”

2014. gada 8. novembrī Ludzas Novadpētniecības muzejā notika Ģimenes diena “Mana Latvija”, veltīta Latvijas Republikas Neatkarības proklamēšanas 96 gadadienai. Muzeja apmeklētāji varēja iepazīties ar tiem muzejiskiem priekšmetiem, kas sev līdzi nes tā laika notikumu vēsturisko elpu un stāsta par latviešu kvēlajām alkām pēc brīvības, kas pildīja tautas sirdi ar neaptveramu drosmi un ļāva izcīnīt uzvaru smagajās kaujās pret apspiedējiem. (more…)

Zinātniskā konference Ludzas novadpētniecības muzejā

Daudzus gadus ludzāniešus interesē jautājums- kādi bija Ludzas pirmsākumi… atbildes tiek meklētas joprojām un precīzas atbildes mēs iegūsim nākotnē. Taču 2 pēdējo gadu laikā bija iespēja  Ludzas pilsētas iedzīvotājiem un viesiem klūt par  lieciniekiem daudzveidīgiem izpētes darbiem Ludzas pilskalnā, Ludzas Baznīckalnā un apkārtnē. Šī lielā darba rezultāti, tai skaitā arī pašvaldības projekta ietvaros paveiktais, tika prezentēts zinātniskajā konferencē, kura notikusi 2014.gada 31.oktobrī. (more…)