Miķeļdiena Ludzas muzejā

29. septembrī Ludzas Novadpētniecības muzejā Ludzas J. Soikana mākslas skolas audzēkņi ar jautrām izdarībām svinēja rudens saulgriežu svētkus – Miķeļdienu. Caur neparastiem uzdevumiem un rotaļām tika iepazītas rudens skaņas un rudens raksti, katrs varēja izrādīt savu veiklību un mieloties ar uz ugunskura vārītu gaiļa zupu. (more…)

Ludza – Dembica: sadarbība turpinās

2014.gada augustā Ludzas novada pašvaldības priekšsēdētāja A. Gendele un Dembicas pašvaldības vadītājs P. Volickis parakstīja sadarbības līgumu, kas iezīmē jaunu posmu Ludzas un Dembicas savstarpējās attiecībās. (more…)


Nāc, nākdama, Lielā diena

2013.gada 23.martā Ludzas Novadpētniecības muzejā notika Ģimenes diena „Nāc, nākdama, Lielā diena”. Uz pasākumu tika uzaicināta Euharistiskās Jēzus māsu kongregācijas māsa Brigita. Saturīga un emocionāla klostermāsas Brigitas  uzstāšanās izraisīja lielu interesi gan bērnos, gan pieaugušajos. Sarunas laikā viņa vēlreiz atgādināja, kas ir Gavēnis, Lielā Piektdiena un kāpēc mēs svinam  Lieldienas. (more…)

Aicinām piedalīties fotokonkursā „Putni un mēs”

      Ludzas Bērnu un jauniešu centrs un Ludzas Novadpētniecības muzejs aicina ikvienu interesentu piedalīties fotokonkursā „Putni un mēs”. Foto konkursa mērķis ir vērot un iemūžināt putnus fotogrāfijās, kuras vēlāk varēs aplūkot izstādē Ludzas Novadpētniecības muzejā visi apmeklētāji. (more…)

,,Valsts robežsardzes Aviācijas pārvaldei – 5 gadi”

2013.gada 22.februārī, Ludzas Novadpētniecības muzejā Valsts robežsardzes (VRS) Aviācijas pārvaldes 5. gadadienas pasākumu ietvaros tika atklāta VRS Aviācijas pārvaldes izveidotā ceļojošā fotoizstāde ,,Valsts robežsardzes Aviācijas pārvaldei 5 gadi”. (more…)

Meteņu pasākums 2013

2013.gada 12. februārī Ludzas Novadpētniecības muzeja kolektīvs kopā ar Ludzas mūzikas pamatskolas audzēkņiem un viņu skolotājiem rīkoja pavasara gaidīšanas svētkus, kas ar jautrām un skaļām izdarībām, skandējot Meteņdienas tautasdziesmas un ticējumus, tika dzīta prom bargā ziema. (more…)