Izdota grāmata “Ludzas Novadpētniecības muzejam – 100”

Sagaidot Latvijas simtgadi un atzīmējot Ludzas Novadpētniecības muzeja 100 gadu jubileju, Ludzas Novadpētniecības muzejs 2018. gada nogalē laidis klajā grāmatu “Ludzas Novadpētniecības muzejam 100”. Grāmata, tās 146 lapaspusēs, sniedz bagātīgi ilustrētu informāciju gan par muzeja gadsimtu seno pastāvēšanas vēsturi, ļaujot izsekot tā attīstības gaitai, piedzīvotajām kardinālajām pārmaiņām, gan arī iepazīstina ar galvenajām muzeja darba formām un metodēm. Informatīvajā materiālā īpašu dzīvību ienes patiesi, aizraujoši stāsti iz muzeja dzīves.

(more…)

Atklāta F.Fedorenko izšūto darbu izstāde

“Īstā dzīve sākas tikai pēc četrdesmit”- teica visiem tik labi zināmās kinofilmas “Maskava asarām netic” varone. Fainai Fedorenkovai tā sākās 70 gados. “Visu dzīvi daudz strādāju, turpināju arī to darīt pat pēc aiziešanas pensijā. 70 gados izlēmu sākt jaunu dzīvi: nomainīju dzīvesvietu un sāku nodarboties ar to, par ko dvēseles dziļumos jau biju sapņojusi vairākus gadus, – izšūt krustdūrienā. Nu jau 13 gadus daru to ar patiesu aizraušanos.”

(more…)

Atklāta izstāde “Grimst mana zeme baltā burvestībā…”

Ludzas muzejam – 100

     Ludzāniešu ciemiņi, tūristi, ekskursanti, lai iepazītos ar mūsu pilsētas kultūrvēsturiski nozīmīgajiem objektiem, noteikti dodas uz Ludzas Novadpētniecības muzeju. Izstaigājot pa muzeja ekspozīciju zālēm, sajūtot senatnes elpu, apmeklētājiem atveras liels novada vēstures un kultūras slānis no aizvēstures līdz pat mūsdienām. Muzeja 7 ekspozīciju telpās, Brīvdabas un etnogrāfijas nodaļā un atklātajās krātuvēs izvietoti 5 tūkstoši eksponātu. Vēl iespaidīgākas ir muzeja slēgtās krātuves, kur glabājas 40 tūkstoši priekšmetu, kas apkopoti 17 kolekcijās. Arheoloģijas, Numismātikas, Faleristikas, Mākslas, Etnogrāfisko un sadzīves priekšmetu, Fotogrāfiju, Tekstīliju, Dabas nodaļas priekšmetu kolekcijas pārsteidz ar savākto retumu bagātību un daudzveidību.

          (more…)

Atklāta A.Denisenko gleznu izstāde “Rudens mozaika”

No 2018.gada 22.novembra skatāma A.Denisenko gleznu izstāde “Rudens mozaika”.

A. Denisenko ir Lietuvas gleznotājs reālists, lai gan mūsdienās šis mākslas stils nav no populārākajiem. Šodienas mākslinieki vairāk sliecas abstrakcijas virzienā, reālisma stilā gleznotu darbu uzskatot par vienkāršu ainavas kopiju. Bet tieši šāda glezna prasa no tās autora prasmi virtuozi rīkoties  ar mākslinieciskās izteiksmes līdzekļiem.

(more…)

Atklāta izstāde “Gods kalpot Latvijai!”

Ieskandinot Latvijas Valsts simtgadi, 6. novembrī par godu Robežsardzes dienai Ludzas Novadpētniecības muzejā  tika atklāta izstāde “ Gods kalpot Latvijai! Austrumu robežas vēsture, robežsargu likteņi”.

Pasākums tika organizēts sadarbībā ar Valsts robežsardzes Ludzas nodaļu un Valsts robežsardzes koledžu. Klātesošos ar svinīgu uzrunu sveica  Valsts robežsardzes Ludzas nodaļas priekšnieks pulkvedis Ivars Ruskulis. Par muzikālo noformējumu un patriotiskās noskaņas radīšanu rūpējās Valsts robežsardzes koledžas koris diriģentes Kristīnes Zeltiņas vadībā. Klātesošos robežsardzes darbiniekus profesionālajos svētkos sveica  Valsts robežsardzes koledžas direktors Mariks Petrušins. Viņš uzsvēra, ka muzeja veidotā izstāde ir liels ieguldījums mūsu jauniešu  patriotiskajā audzināšanā. Izstādes tapšanā aktīvu darbību ņēma arī  Valsts robežsardzes koledžas Robežsardzes muzejs, deponējot Ludzas Novadpētniecības muzejam vērtīgus un interesantus eksponātus, kas ataino mūsdienu dienestu uz robežas. Pasākumā piedalījās un klātesošos sveica Ludzas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Valdis Maslovskis.

(more…)