Atklāta izstāde veltīta I.Kozakevičai

2018.gada 11.aprīlī tika atklāta izstāde veltīta I.Kozakevičai.

Pasākumā pulcējās tie, kuriem šīs spilgtās politiķes vārds bija saistīts ar atmiņām par Latvijas Trešo Atmodu, jo valsts neatkarības atgūšana 20. gadsimta 80.- 90. gados nav iedomājama bez tādas personības kā Ita Kozakeviča. Viņas īsais, bet apbrīnojami piepildītais un jēgpilnais mūžs ir pierādījums īpašajam starojumam, kuru joprojām atceras Itas Kozakevičas domubiedri, draugi, cilvēki Latvijā un Polijā. Būdama poliete ar franču filologa izglītību, Ita Kozakeviča savā pārliecībā bija atvērta un patiesi demokrātiska.

(more…)

Muzeja darba laiks svētku dienās


Pasākumā “Satiec Putnu dienas Ludzā” skolēni uzzināja daudz interesantu faktu par putniem

Ar aprīli pie mums iesoļo pavasaris un arvien biežāk mēs dzirdam ārā putnu balsis. Putnu dienas – īpašs brīdis, lai pievērstu sabiedrības uzmanību putnu aizsardzībai.

Latvijā ir sastopamas apmēram 365 putnu sugas. Noteikti ir arī tādas, kas līdz šim vēl nav sastaptas, jo gandrīz katru gadu tiek novērotas arvien jaunas putnu sugas. Kopš 2000. gada Latvijas putnu sarakstam ir piepulcējušās veselas 43 sugas.

2018.gada 6. aprīlī sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldes speciālistiem Dabas aizsardzības pārvaldes vecākiem valsts vides inspektoriem Ivaru Leščinski un R.Indriķi tika rīkots pasākums “Satiec Putnu dienas Ludzā!”.

(more…)

Atklāta A.Soldāna darbu izstāde “Balāde par koku”

 

No 2018.gada 25.janvāra skatāma A.Soldāna darbu izstāde “Balāde par koku”.

Antons Soldāns (27.06.1940.) bērnību aizvadījis Jaunzeļču ciemā Zvirgzdenes pagastā.  Pirmās amata prasmes apguvis pie meistariem 12 – 13 gadu vecumā, uzmanīgi vērojis viņu darbu, piepalīdzējis un mācījies. Ludzas lauksaimniecības skolā ieguvis grāmatveža profesiju un uzsācis strādāt Ludzas izglītības nodaļā kā grāmatvedis. Pēc dažiem gadiem nācies pārcelties tuvāk tēva mājām, lai palīdzētu tuviniekiem. Tā Antons uzsācis darba gaitas Cirmas skolā, kur ilgus gadus nostrādājis par darbmācības skolotāju un mācību darbnīcas vadītāju.

(more…)

Atklāta Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas studentu un pasniedzēju grafikas darbu izstāde “Turpinājums”

2018.gada 25.janvārī tika atklāta Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas studentu un pasniedzēju grafikas darbu izstāde “Turpinājums”.

Izstāde ir turpinājums 2016.gada izstādei Latgales vēstniecībā GORS „Pēctecība” Rēzeknē, kurā piedalījās arī Latvijā un ārzemēs pazīstamā grafiķe – litogrāfijas un praktiskās heraldikas meistare, Latvijas Mākslas akadēmijas un Daugavpils Universitātes pedagoģe Ilze Lībiete. Izstādes saknes bija meklējamas triju paaudžu saskares punktos, SKOLOTĀJS/docētājs – SKOLĒNS/students tandēmā. Liels SKOLOTĀJS – ne tas, kurš vienkārši nodod zināšanas saviem skolēniem, bet tas, kurš modina viņos interesi par zināšanām un vēlmi tās iegūt patstāvīgi. SKOLOTĀJS skolēnam savā būtībā ir kā iedvesmas avots. SKOLOTĀJA lielums vienmēr tiek mērīts pēc skolēnu skaita, kuri pārspēj SKOLOTĀJU… Viduvējs skolotājs stāsta, labs izskaidro, ļoti labs skolotājs demonstrē, savukārt izcils iedvesmo… Pedagoģe un māksliniece Ilze Lībiete savā laikā ir iedvesmojusi grafikas mākslai savu studenti Diānu Apeli, kura savukārt turpina iedvesmot studentus radīt tālāk un neapstāties savā radošajā izaugsmē.

(more…)

J.Rudnikas izstāde

2017. gada 16. novembrī Ludzas Novadpētniecības muzejā tika atklāta Jeļenas Rudnikas floristikas darbu izstāde “Ziedu simfonija”. Izstādes autori daudzi cilvēki ir iepazinuši gan kā dzejnieci, gan kā mākslinieci, gan floristi – , vārdu sakot, kā cilvēku, kuru daba  apveltījusi ar daudziem talantiem. Pēc izglītības Jeļena Rudnika ir pedagoģe, pēc dzīves aicinājuma – māksliniece un dzejniece, bet dvēselē – floriste. (more…)