Notiks izstādes “Gods kaplot Latvijai” atklāšana

2018.gada 6.novembrī plkst. 11.00 notiks izstādes “Gods kalpot Latvijai! Austrumu robežas vēsture, robežsargu likteņi” atklāšana.

Ludzas Lielā sinagoga sestdienās strādā līdz 14.00

No 2018.gada 1.novembra līdz 2019.gada 1.aprīlim Ludzas Lielā sinagoga sestdienās strādā no 10.00 līdz 14.00


Muzejs sestdienās strādā līdz 15.00

No 2018.gada 1.novembra līdz 2019.gada 1.aprīlim sestdienās Ludzas Novadpētniecības muzejs strādā no 10.00 līdz 15.00.

Atklāta izstāde “Sauleskalna ezerzemes daba un ainavas”

Latgales Sauleskalna apkārtnes dziļie un tīrie ezeri ir pazīstami ar savu unikālo floru un faunu – nekur citur Latvijā un arī Baltijā nav vienkopus sastopami tik daudzi lieli un tīri dzidrūdens ezeri ar ļoti augstu ūdens kvalitāti un dzidrību, kuros mājo tik daudz retas un aizsargājamas sugas. Tāpēc šie ezeri un Sauleskalna ezerzeme ierindojama starp Latvijas izcilākajām dabas vērtībām. Savukārt Sauleskalna ezerzemes ainava ir viena no skaistākajām un iezīmīgākajām visā Latvijā. Taču Sauleskalna ezeri šobrīd daudzviet ir aizauguši, kā arī to apkaimes ainava degradējas. Lai pievērstu uzmanību Sauleskalna ezerzemes dabas vērtībām un veicinātu ilgtspējīgu vērtīgo ezeru apsaimniekošanu, Latvijas Dabas fonds īsteno projektu “Vides apziņas celšana par dzidrūdens ezeriem un to videi draudzīgu apsaimniekošanu Latgalē”.

Šī projekta ietvaros Latvijas Dabas fonda speciālisti izveidoja ceļojošu izstādi “Sauleskalna ezerzemes daba un ainavas”kurā apkopotas 1920.-1930. gadu fotogrāfijas, kā arī 1950.-1960. gadu attēlus un pēdējo 20 gadu laikā uzņemtas fotogrāfijas, kuras atspoguļo Sauleskalna ezerzemes unikālo ainavu un dabas vērtības. Izstāde bija vairākās Latgales pilsētās Skaistā, Dagdā, Aulejā, Krāslavā, Kombuļos, Aglonā un Ludzā.

(more…)

Ludzas Novadpētniecības muzejs saņem vērtīgu dāvanu – grāmatu “Latvijai-100”

2018. gada 28. augustā Ludzas Novadpētniecības muzejs saņēma vērtīgu dāvinājumu – grāmatu “Latvijai-100”. Tās autors un sastādītājs ir Latvijas Ārstu biedrības prezidents Pēteris Apinis. Apjomīgā grāmata ir tapusi divarpus gadu laikā, un tajā apkopotas vairāk nekā 4400 fotogrāfijas, ko iesūtījuši vairāk nekā 1200 līdzautori no visas Latvijas – novadpētnieki, muzejnieki, bibliotekāri, skolotāji, kolekcionāri, žurnālisti un fotogrāfi. Simtgades grāmata aptver būtiskākos Latvijas sasniegumus zinātnē, ekonomikā, kultūrā, izglītībā, medicīnā, aizsardzībā un citās nozarēs.

(more…)

Atklāta A.Vituškina keramikas darbu izstāde

2018.gada 27.setpembrī tika atklāta mūsu novadnieka A.Vituškina keramikas darbu izstāde “Māla pārvērtības”. Šis gads māksliniekam ir ļoti simbolisks un izstāde ir kā nozīmīgs A.Vituškina atskaites punkts – aprit 65.dzīves jubileja un 45 gadi, kopš keramiķis pievērsies mālam. Ar mūsu pilsētu māksliniekam saistās gaišās bērnības atmiņas: viņš esot dzimis Ludzā, mūsu skaistajā pilsētā aizvadīti pirmie astoņi viņa dzīves gadi, līdz brīdim, kad ģimene pārcēlās uz Rēzekni.

(more…)