Atklāta izstāde “Ludza liesmās: 1938.gada 11.jūnijs”

Šogad aprit 80 gadi, kopš mūsu pilsētu 1938. gada 11. jūnijā piemeklēja sirdis stindzinoša nelaime – karstajā vasaras dienā pilsētā izcēlās liels ugunsgrēks. Tagad par liesmu nodarīto postu vēsta vien kādreizējo ludzāniešu atmiņu stāsti, kā arī fotogrāfijās iemūžinātie mirkļi. Šien notikumiem ir veltīta fotoizstāde “Ludza liesmās: 1938.gada 11.jūnijs”. (more…)

Atklāta V.Šveides gleznu izstāde “Dvēseles dialogs”

No 2018.gada 10.jūlija muzejā skatāma novadnieka V.Šveides gleznu izstāde “Dvēseles dialogs”.

Mākslinieks dzimis 1915.gada 28.februārī Ludzas apriņķa Nirzas pagasta Osovā. Bērnībā dzīvīgajam zēnam lauku darbi likušies pārāk garlaicīgi un smagi. Pēc Ludzas vidusskolas beigšanas ar vectēva un mātes materiālu atbalstu viņš devies tālu prom no laukiem un no 1935.-1938. gadam mācījies  Romāna Sutas gleznošanas studijā Rīgā. Turpmākais ceļš gleznie-cībā ir paša pieredzes un atziņu  izauklēts. (more…)


Darba laiks svētku dienās

Darba laiks Līgo svētkos

Novēlam priecīgus Līgo svētkus!

2018.gada 23.jūnijā Ludzas Novadpētniecības muzejs strādās no 10.00 līdz 15.00

Отреставрирована алтарная картина

Altar painting ‘Christ with a goblet’ was restored in the time period from 8.06.2017 to 6.06.2018. The painting was made in 1871, the author of it is unknown. The restoration works were lead by Zane Stikāne, the master restorer, and it was sponsored by VKKF and Ludza Lutheran community. Over the time the painting had been severely damaged, the bottom half almost completely torn off, it was pierced through, sliced, suffered from humidity, and the canvas itself became very fragile.

(more…)

G.Tolordavam pirmā mākslas darbu personālizstāde muzejā

2018. gada 17. maijā plkst. 16.00 Ludzas Novadpētniecības muzejā tika atklāta G. Tolordavas pirmā personālizstāde “Mana Latgale”.

Mūsu pusē George Tolordava ir labi zināms cilvēks.  Daudzi viņu pazīst kā izcilu mediķi – George Tolordava ir augsti kvalificēts ārsts – urologs, turklāt vienīgais šīs jomas speciālists Ludzā. Daudzi ludzānieši viņu zina kā gādīgu ģimenes cilvēku. Pilsētnieki atzīst, ka George ir  atsaucīgs, vienmēr gatavs palīdzēt, turklāt ļoti vienkāršs cilvēks. Bet ne tik daudzi zina, ka George Tolordava ir mākslinieciski radoša personība.

Ārsts George Tolordava ar gleznošanu aizrāvies jau kopš agras jaunības. Kā apgalvo pats mākslinieks, visražīgākais un vislabvēlīgākais laiks mākslas darbu tapšanai ir bijuši astoņi Ludzā pavadītie gadi. Šajā laikā tapušas aptuveni 100 gleznas, kuru galvenie motīvi – Latgales un Gruzijas ainavas, kā arī klusā daba.

 

(more…)