Text Box:

Jaunumi un aktualitātes

2008.gada 30.jūnijā  plkst. 14.00 notika izstādes “Dabas un dvēseles krātuve” atklāšana

2008.gada 24. oktobrī plkst. 14.00 notika  Dabas ekspozīcijas atklāšana

2008.gada 18. decembrī plkst. 15.00 notika  grāmatas “Ludzas Novadpētniecības muzejam  - 90” prezentācija

 

Māksliniekam Osvaldam Zvejsalniekam – 65

I.Prigun gleznu izstāde "Dvēseles brīnumainā dziesma"

2009.gada 16.maijā atklāta Vēstures ekspozīcija 

Novadniekam Vitālijam Kalvānam – 100

Atklāta izstāde „Ziemassvētku raksti”

2009. gads

hit counter
free web hit counter

Mākslinieks V.Kalvāns

Izstādē apmeklētāji var apskatīt 9 mākslinieku darbus. Katram no viņiem ir sava neatkārtojama rozīnīte.

Patīkami atzīt, ka arī mūsu pilsēta ir atradusi vietu Latgales brīvo mākslinieku asociācijas biedru daiļradē. Vienā no mākslinieka J.Daukšta gleznām attēlotas mūsu pilsdrupas.

Autori krāsu valodā izsaka mīlestību pret Latgali, mēģina ikvienam atklāt savu dzīves filozofiju un dvēseli. Skatītājs nokļūst klusuma un miera pasaulē, kurā valda reliģiskais gars.

(Pirmā no kreisās) Direktores vietniece zinātniskajā darbā M.Šutova  kopā ar māksliniecēm un speciālistu darbā ar apmeklētājiem V.Dzevaltovski

Ludza var lepoties ar to, ka tā ar savu īpatnējo auru allaž iedvesmoja talantīgus cilvēkus. Katrs no viņiem atrada tajā kaut ko sev tīkamu un iemūžināja savos darbos daļiņu no mūsu kultūras. V.Kalvānu iedvesmoja mūsu novada daba un cilvēku dvēseles.

Māksliniece I.Prigun

Jebkura mākslinieka radošā pasaule ir neatkārtojama. Katra glezna - šīs pasaules spoguļattēls, kas izraisa pārdzīvojumu skatītāja dvēselē. I.Prigun var droši nosaukt par neparastu mākslinieci. Viņas gleznām īpašu, kolorītu, raksturu piešķir gan „gleznošanas” paņēmiens, gan mākslinieces neparasts, filozofisks, pasaulskatījums, kurā vienā veselumā apvienojas fen šuj, reliģija un Kosmosa pastāvēšanas likumi.

2009.gada 16.maijā šīs akcijas ietvaros notika pasākums „Viduslaiku bruņinieka stāsti”.  Šoreiz ludzānieši un mūsu pilsētas viesi devās ceļojumā Viduslaikos.

Tomēr par pasākuma centrālo notikumu kļuva Vēstures ekspozīcijas atklāšana. Direktores vietniece zinātniskajā darbā M.Šutova pastāstīja par Vēstures ekspozīcijas veidošanas gaitu.  Muzeja direktore I.Prikule pasvītroja, ka ekspozīcijas atklāšana ir viens no svarīgākiem notikumiem muzeja dzīvē un pateicās par ieguldīto darbu ekspozīcijas autori, speciālisti vēstures jautājumos Z.Gavriļčenko, speciālistu mākslas jautājumos A.Misānu un direktores vietnieci zinātniskajā darbā M.Šutovu.

(Centrā) speciāliste vēstures jautājumos Z.Gavriļčenko iepazīstināja muzeja apmeklētājus ar jauno ekspozīciju

(No kreisās) direktores vietniece zinātniskajā darbā M.Šutova, muzeja direktore I.Prikule, mākslinieks O.Zvejsalnieks

2009.gada 6.februārī Ludzas Novadpētniecības muzejā tika atklāta O.Zvejsalnieka gleznu izstāde. Katra no izstādītajām gleznām ir piesātināta ar emocijām un pārdzīvojumiem. Izmantodams krāsu valodu, autors lietoja izjūtu valodu, lai pastāstītu skatītājam par savu dzīvi.

Ubagu priede

2008.gada 30.jūnijā  plkst. 14.00 notika izstādes “Dabas un dvēseles krātuve” atklāšana.Izstāde veltīta Latvijas dabas skaistākajam dārgakmenim – kokam. Koki – ir dabas plaušas, mājas vairākiem dzīvniekiem, augiem un sēnēm.  Tie ir zaļie sargtorņi, kuri dod spēku visai Latvijai.

Izstādē „Dabas un dvēseles krātuve” ir skatāmas Ludzas rajona dižkoku fotogrāfijas, kuru autors ir Guntis Jānis Eniņš -  cilvēks, kurš vairāk nekā divdesmit piecus gadus draudzējas ar sirmajiem ozoliem un simtgadīgajām liepām.  Mēs esam priecīgi, ka viņš viesojas mūsu muzejā.

Arhīvs