Text Box:

Kuļņeva iela 2, LV-5701, Ludza. Tālr. 5723931.

Ludzas Novadpētniecības muzejs

Atklāta Dž.Gavares gleznu izstāde

„Sieviete—daba, sieviete—zieds”

2017.gada 23.februārī tika atklāta Džeinas Gavares gleznu izstāde “Sieviete – daba, sieviete -zieds”. Tā ir pirmā autores personālizstāde. Ļoti patīkami, ka mākslinieces debija notika Ludzā.

Raksturojot sevi, Džeina Gavare uzsver, ka esot dziesminiece un saka, ka “radīt ir skaisti, radīt ir visas cilvēces uzdevums”.  Radio klausītāji ļoti labi pazīst autores balsi pēc viņas dziesmu atskaņojumiem Latgales Radio ēterā.

Raksturojot izstādes darbus, autore uzsvēra, ka gleznojot savus darbus, viņu iespaidoja bērnības atmiņas – pirmās dziesmas, pirmie dzejoļi, pirmie zīmējumi...

Dž.Gavare dzimusi 1986.gada 3.februārī. Jau tad tika "pamanīta" viņas izteiksmīgā balss, jo mammai tā nelika mieru ne dienu, ne nakti.
Būdama vēl pavisam maza, pie savas vecmammas laukos skrēja uz bērzu birztalu, lai kokiem sarīkotu koncertus.

Pirmajā klasē - Aizkalnes pamatskolā ar skolotāju Antru Ģertmani ģitāras pavadījumā dziedāja dziesmas. Džeina ilgi nevarēja izlemt, kurai mākslai nodoties pilnībā, jo patika gan rakstīt dzeju, gan zīmēt, gan dziedāt... Tomēr izšķīrās par labu mūzikai.
Tagad, kad daudz kas dzīvē ir mainījies, kad ir pārvērtētas dzīves prioritātes, saprot, ka vēlas dziedāt tautai, un dziedāt vienkārši no sirds, nevis domāt par katru noti.
Autores kredo “
Iespaidot pasauli uz labu” radusi atbalsi gleznās.

“Es gleznoju nevis tāpēc, lai kāds pateiktu, cik skaistas gleznas, bet tāpēc, lai cilvēki, raugoties uz maniem darbiem, kļūtu labāki”.

Tikko ienākot zālē, skatītājam dvēselē iekrīt košas krāsas un filozofiskas atkāpes, ko autore ievieto zem katras gleznas. Autores krāsu valoda ir aizkustinoša un jutekliska, tā spēj iespaidot ar savu vienkāršumu un patiesumu.

 

Esiet laipni aicināti atklāt mākslinieces un dziesminieces dvēseles pasauli!

Mākslinieci ar  izstādes atklāšanu apsveica Ludzas Novadpētniecības muzeja direktore M.Bule