Jaunumi un aktualitātes

2012.gada 8. septembrī plkst.11.00 Ludzas Novadpētniecības muzejā notiks Ģimenes diena "Es uzkāpu kalniņā dabas balsi klausīties". Pasākuma laikā notiks ekskursija muzeja Brīvdabas nodaļā, kuras laikā bērni uzzinās, kādi koki aug muzeja apkārtnē, kā arī piedalīsies rotaļās un veidos dekoru no dabas materiāliem.

2012.gada 2.augustā notika ģenerālmajora J.Kuļņeva pieminekļa atklāšana.

2012.gada 28. septembrī mēs muzejā laipni gaidījām visus, kuri kopā ar mums vēlējās atzīmēt saviļņojošos un jaukos svētkus — Veco ļaužu dienu.

Atmosfēra muzejā bija silta un sirsnīga, jo rokrokā ar sudraba vecuma ļaudīm šurp atnāca viņu mazdēli un mazmeitas. Jaunā paaudze ar interesi klausījās vecmāmiņu un vectētiņu stāstītajā.

2012.gada 28.septembrī Ludzas Novadpētniecības muzejā atklāta Tautas lietišķās mākslas studijas Klūga un Tautas lietišķās mākslas studijas Pūpoli dalībnieku darbu izstāde. Ludzas novada klūdziņu pinēji, kuri apgūst šo seno amatu kopš 2000. gada, darbojas Klūgas paspārnē, jo viņu skolotājs ir daugavpilietis Viktors Kuhaļskis.

Kad pāri zemei klusi laižas sniegpārslas un sirds ietrīcas Ziemassvētku brīnuma gaidās, rodas vēlme pelēcīgajā ikdienā ielaist kādu pasaku burvestībām apvītu mirkli. 2012.gada 14.decembrī kopā ar pirmsskolas izglītības iestādes "Pasaciņa" audzēkņiem tika izrotāta un iedegta Ludzas Novadpētniecības muzeja rūķu ciema egle.

2012.gada 2.novembrī atklāta izstāde “Napoleona kara laikmets Baltijā”.

2012. gada 20.decembrī tika atklāta dzīvespriecīga, spilgta un krāsaina Ludzas Bērnu un jauniešu centra pedagogu un audzēkņu radošo darbu izstāde „Sapņu tilti”.

Arhīvs