Jaunumi un aktualitātes

Hit Counters
Web Counter

Ludzas Novadpētniecības muzejs sadarbībā ar Ludzas Bērnu un jauniešu centru Putnu dienu ietvaros 2013. gada 11. aprīlī rīkoja putnu pazinēju konkursu “Putni un mēs” pilsētas skolu 1. un 4. klašu audzēkņiem ( konkursā piedalījās Ludzas pilsētas ģimnāzija, Ludzas mūzikas pamatskola un Ludzas 2. vidusskola).

Noslēdzies Ludzas BJC un Ludzas Novadpētniecības muzeja rīkotais fotokonkurss Putni un mēs. Tajā bija aicināti piedalīties visu vecu­mu fotogrāfi — amatieri. Vērtēšana notika divās vecuma grupās: bērni un jaunieši līdz 25 gadiem un pieaugušie. Konkursam tika iesniegtas 60 fotogrāfijas, piedalījās 19 autori. Pašlaik muzeja Dabas ekspozīcijas zālē līdz maija beigām ir apskatāmas visas konkursa fotogrāfijas.

 

Pareizticīgo Lieldienu gavēņa pēdējā nedēļā  2013.gada 27.maijā Ludzas Novadpētniecības muzejā Ģimenes dienas ietvaros notika pasākums „Gatavojamies Lieldienu svinēšanai!”.

Par to, kā pareizi pareizticīgajam cilvēkam gatavoties Lieldienām pastāstīja Dievmātes Aizmigšanas Ludzas baznīcas pārzinis t.Sergijs (Kiričenko).

18. maijā jau devīto reizi visā Latvijā ar daudzveidīgām aktivitātēm notika akcija Muzeju nakts, kuras devīze bija: Zaļā krāsa — mežs. Šogad akcijas tematika īpaši saistīta ar zaļo krāsu, kas simbolizē mežu, atjaunošanos un harmoniju.

2013.gada 2.augustā plkst.15.00 notiks L.Ziemeles gleznu izstādes “Cerība” atklāšana.

Fotogrāfijas no literārā bardu festivāla, veltīta J.Kuļņeva 250.gadadienai kopš dzimšanas, kurš norisinājās Ludzas Mazā ezera krastā 2013.gada jūlijā

Festivāla dalībnieki pie J.Kuļņevas pieminekļa Ludzas Novadpētniecības muzeja teritorijā

2013.gada 6. augustā notika pasākums veltīts 250.gadadienai kopš ģenerālmajora Jakova Kuļņeva dzimšanas.

 

2013.gada 13.septembrī Ludzas Novadpētniecības muzejā tika atklāta izstāde „Dembricas iedzīvotāju portreti”. Ludzas Novadpētniecības muzejā prezentētā izstāde ir izlase no Dembicas izstādes, kas bija aplūkojama no 2010.gada decembra līdz 2011.gada martam Dembricas Reģionālajā muzejā.

Oktobra pirmajā nedēļā Ludzā norisinājās starptautiskais plenērs ar skanīgu nosaukumu „Ludza jāsargā kā lepnums un kā gods”. Plenēru organizēja Ludzas Novadpētniecības muzejs. Šogad plenēra dalībnieki iemūžināja savās gleznās Ludzas pilsētas ainavas.

Meža māte sagaida  bērnus Brīvdabas nodaļas teritorijā

Miķeļdiena Ludzas Novadpētniecības muzejā

Skatīties fotoreportāžu

Arhīvs