Text Box: Muzeju

Jaunumi un aktualitātes

2015.gada 11.februārī tika atklāta igauņa Riho Tomra adīto mežģīņu izstāde «No diega līdz mākslai».

                 Neticami!, bet vīrieši arī prot adīt! R.Tomra rokas tik viegli un ātri veido sarežģītos rakstus, ka ikvienai sievietei dziļi sirdī var ieritināties skaudības kamols. Riho Tomras (Riho Toomra) adīto mežģīņu izstāde ir atceļojusi uz Latviju labo darbu projekta growBALTIC ietvaros, pateicoties bijušā Latvijas vēstnieka Igaunijā Kārļa Eihenbauma sievai Inārai Eihenbaumai, kura no savas puses vēlas to veltīt savu vecāku, Viktorijas Zelčas (dzimušas Zirnes) Pušmucovas pagastā, un Viļa Zelča dzimuša Tilžas pagastā, gaišai piemiņai. Ināra Eihenbauma ar mākslinieku un viņa daiļradi iepazinās Tallinā, dziedot leģendārajā Igauņu biedrības korī (Estonia Seltsi Segakoor).

2015.gada 16.janvārī tika atklāta I.Pliča jubilejas fotoizstāde.

Igors Pličs dzimis 1954.gada 8.novembrī Rīgā. Mācījies Vectilžas skolā, vēlāk turpinājis studijas  Maskavas padomes vārdā nosauktā politehnikuma foto tehnoloģijas nodaļā un Foto meistarības fakultātē VEF kultūras un tehnikas pilī.

Kopš 1981.g.ada dzīvo un strādā Preiļos. Paša spēkiem Preiļos atjaunojis vēsturisku koka māju, iekopis to un padarījis par vienu no iecienītākajām viesu mājām Latgalē. Viesu mājā „Pie Pliča”, kurā iekārtots arī interesants novadpētniecības muzejs, viesojas daudz tūristu, pabijušas daudzas prominentas personas.

2015. gada 6. martā akordeonu un vijoļu melodisko skaņu pavadījumā un liriskā noskaņā, ko radīja Zilupes skolas muzikantu, dziedātāju un deklamētāju priekšnesumi, notika mūsu iepazīšanās ar jauno mākslinieku darbiem.

No 2015.gada 10.marta līdz 12.martam projekta „Ludzas Lielās sinagogas restaurācija un ebreju garīgā mantojuma atdzimšana” ietvaros Ludzas novadpētniecības muzeja, Ludzas pilsētas galvenās bibliotēkas, Ludzas Tūrisma informācijas centra darbinieki piedalījās radošajā darbnīcā „Multumediālās ekspozīcijas izveidošana”.

Projekta partneri no Hordlandas Muzeju centra (Norvēģija) - eksperte Mariela Norheim - triju dienu laikā mācīja, kā veidot filmas Windows Movie Maker programmā. Kā rezultātā tika izveidoti trīs videoklipi, kuri tika prezentēti 2015.gada 12.martā Ludzas novada pašvaldībā.

Ludzas Novadpētniecības muzeja speciālisti izveidoja videoklipu „Ludza caur V.Franka objektīvu”. Klips stāsta par 20.gs. Ludzas fotogrāfu Vulfu Franku.

V.Franka darbnīca (stikla būve) atradās pie ugunsdzēsēju depo

2015.gada 11. aprīlī, Ludzas Novadpētniecības muzejā atklāja izstādi „Noslēpums 70…40…20”. Tajā savu pasaules izjūtu gleznās atklāj Inese Kaziniece, keramikā – Aleksandrs Zobens, fotogrāfijā – Kristiāns Kazinieks.

Keramiķis A.Zobens un māksliniece I.Kaziniece

Pasākuma dalībnieki novēro putnus pie Kaunatas ezera

Putnu novērošana Rāznas nacionālajā parkā

2015.gada 18.aprīlī no rīta ekskursijas grupa, kur piedalījās LdNM darbinieki, Ludzas 2.vidusskolas, Ludzas pilsētas ģimnāzijas skolotāji un audzēkņi devās uz Kaunas pagastu. Kaunatas ezera krastā mūs sagaidīja putnu pazinējs Vitālijs Ignatjevs, Dabas izglītības centra „Rāzna” vadītāja R.Indriķe un speciālisti.

2015.gada 16.maijā notika Starptautiskās akcijas „Muzeju nakts” pasākums.  Akcijas mērķis ir ar netradicionāliem paņēmieniem pievērst sabiedrības uzmanību kultūras mantojumam, kas glabājas muzejos. Šogad muzeju nakts tēma saistīta ar zīmīgu kultūras dzīves notikumu – Raiņa un Aspazijas 150. jubileju.

Ludzas Novadpētniecības muzeja direktore M.Bule kopā ar izstādes veidotājiem (no labās) Latvijas Sarkanā Krusta ģenerāldirektors Uldi Līkupu, P.Stradiņa Medicīnas vēstures muzeja speciālistu M.Vesperi

2015.gada 15.maijā tika atklāta Latvijas Sarkanā Krusta un P.Stradiņa Medicīnas vēstures muzeja darbinieku veidotā  ceļojošā izstāde „Latvijas Sarkanais Krusts (1918-2015)”. Izstāde iepazīstina skatītājus ar Latvijas Sarkanā Krusta plašo darbību Latvijā no 1918.gada līdz mūsdienām.

2015.gads

Arhīvs

Hit Counters
Web Counter