Text Box: Muzeju

Jaunumi un aktualitātes

Hit Counters
Web Counter

Arhīvs

2016. gada 11. novembrī  Lāčplēša dienā Ludzas Novadpētniecības muzeja darbinieki un Latvijas Valsts Zemessardzes pārstāvji viesojās Ludzas novada Nirzas un Pildas pamatskolās. Kopā ar pamatskolu audzēkņiem tika pārrunāti vēsturiskie notikumi, latviešu tautas drosme, pašaizliedzība un patriotisms, kas vadīja Brīvības cīņu dalībniekus.

Priekšplāna māksliniece J.Prohorova

2016. gada 16. novembrī, Latvijas Neatkarības dienas svinību priekšvakarā, Ludzas Novadpētniecības muzejā tika atklāta Jeļenas Prohorovas pērlīšu pinumu izstāde.

Šo darbu autores vārds daudziem ludzāniešiem līdz šim bija svešs, jo Jeļena ir dzimusi rīdziniece un tā ir viņas pirmā izstāde. Līdz ar to izstādes apmeklētājiem tikšanās ar Jeļenu un viņas smalkajiem darbiem bija īsts pārsteigums.

Atklāta J.Prohorovas darbu izstāde

2016.gada 15.decembrī tiks atklāta Pasaules latviešu mākslas centra (PLMC) ceļojošā izstāde „Latviešu diasporas māksla”. Izstādē apkopotie vairāk nekā 10 mākslinieku darbi kā ziedojumi atceļojuši no Amerikas, Austrālijas, Kanādas, Lielbritānijas, Zviedrijas un Vācijas uz kurieni savulaik Otrā pasaules kara rezultātā devušies latviešu mākslinieki.

2016. gada 14. decembrī kopā ar PII “ Pasaciņa” audzēkņiem tika iedegta LdNM Rūķu ciema eglīte, kura greznojās ar  bērnu darinātām rotām. Āzis un Gailis bērnudārza audzēkņus veda jautrās rotaļās un cienāja ar īpašajām svētku piparkūkām. Lai visiem muzeja draugiem gaišs un jaukām cerībām pildīts  Ziemassvētku gaidīšanas laiks!

2016.gada 15.decembrī tika atklāta  latviešu diasporas mākslas izstāde, ko no savas kolekcijas ceļojošas izstādes veidā uz  Ludzas Novadpētniecības muzeju  atvedis Cēsīs izveidotais “Pasaules latviešu mākslas centrs” (PLMC), tādējādi veicinot ārzemēs tapušas augstvērtīgas latviešu mākslas iekļaušanos Latvijas kultūrtelpā.

2016.gada pasākumi