Text Box:

Kuļņeva iela 2, LV-5701, Ludza. Tālr. 5723931.

Ludzas Novadpētniecības muzejs

Marta beigās, kad mostas daba, gaisā virmo pavasara dvesma un siltie saules stari gulst dvēselē, Ludzas Novadpētniecības muzejā  2017. gada 22. martā tika atklāta V.Paura akvareļu izstāde “Pavasara melodija”. Savos darbos autors iemūžinājis Latgales ainavas un klusās dabas. Šo juteklisko pasauli pasākuma apmeklētājiem lieliski papildināja Viktora Kustrova un Denisa Zinovjeva muzikālais priekšnesums.

Gaismas un ēnu spēles dabā un pilsētas ainavās liek atdzīvoties katrai kompozīcijai un nemanāmi ievilina gleznu stāstos, kuros autors mums atklāj pats sevi un savu skatījumu uz apkārtējo pasauli. Autora komozīcijas veido izteikti savpatu mākslas stilu, autora rokrakstu, kas ne tikai rada mākslinieka atpazīstamību un sagādā mākslas darba uztvērējam prieku, bet arī spēcina mainīgā laikmeta piedāvātajās situācijās. Vladislava Paura akvareļos atspoguļota pavasara dabas mošanās, vasaras sulīgums, rudens zemes smarža, ziemas baltā atklātība un visam pāri – mīlestība uz savu dzimto Latgali. V. Paurs dzimis 1945.gada 23.maijā Rēzeknes rajona Dukstigalā. Beidzis Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolas Rēzeknes filiāli, Latvijas Valsts mākslas akadēmijas Pedagoģijas nodaļu. 1994.gadā ieguvis mākslas maģistra grādu, un no 1986. gada ir Mākslinieku savienības biedrs.  

Kopš 1972. gada mākslinieks strādā  kā pedagogs – vispirms Rēzeknes Lietišķās mākslas vidusskolā, tad Latvijas Mākslas Akadēmijas Latgales filiālē, pēc tam Rēzeknes Skolotāju institūtā un joprojām turpina strādāt Rēzeknes Tehnoloģiju augstskolā kā vadošais docētājs. Vairākus gadus viņš ir vadījis Mājas kultūras izglītības katedru, un vēl aizvien aizrautīgi iedvesmo studentus ar savām idejām, vadot  studiju programmu „Vides dizains”.

Izstādes atklāšanā mākslinieks uzsvēra, ka Ludza viņam ir īpaši mīļa - mūsu pilsētā V.Paurs uzsācis savas  darba gaitas.  1987. gadā Ludzas Novadpētniecības muzejā tika atklāta gleznotāja 1. personālizstāde.  Bija jūtams, ka atkalredzēšanās ar Ludzu māksliniekam sagādāja daudz patīkamu atmiņu.

Aicinām izbaudīt pavasara melodiju V.Paura akvareļos!

 

Atklāta V.Paura akvareļu izstāde

„Pavasara melodija”

(Otrais no labās) mākslinieks V.Paurs kopā ar dzīvesbiedri un kolēģiem