Ludzas Novadpētniecības muzejs saņem vērtīgu dāvanu – grāmatu “Latvijai-100”

2018. gada 28. augustā Ludzas Novadpētniecības muzejs saņēma vērtīgu dāvinājumu – grāmatu “Latvijai-100”. Tās autors un sastādītājs ir Latvijas Ārstu biedrības prezidents Pēteris Apinis. Apjomīgā grāmata ir tapusi divarpus gadu laikā, un tajā apkopotas vairāk nekā 4400 fotogrāfijas, ko iesūtījuši vairāk nekā 1200 līdzautori no visas Latvijas – novadpētnieki, muzejnieki, bibliotekāri, skolotāji, kolekcionāri, žurnālisti un fotogrāfi. Simtgades grāmata aptver būtiskākos Latvijas sasniegumus zinātnē, ekonomikā, kultūrā, izglītībā, medicīnā, aizsardzībā un citās nozarēs.

(more…)

Atklāta A.Vituškina keramikas darbu izstāde

2018.gada 27.setpembrī tika atklāta mūsu novadnieka A.Vituškina keramikas darbu izstāde “Māla pārvērtības”. Šis gads māksliniekam ir ļoti simbolisks un izstāde ir kā nozīmīgs A.Vituškina atskaites punkts – aprit 65.dzīves jubileja un 45 gadi, kopš keramiķis pievērsies mālam. Ar mūsu pilsētu māksliniekam saistās gaišās bērnības atmiņas: viņš esot dzimis Ludzā, mūsu skaistajā pilsētā aizvadīti pirmie astoņi viņa dzīves gadi, līdz brīdim, kad ģimene pārcēlās uz Rēzekni.

(more…)


Ludzas Novadpētniecības muzeja darba laiks

Par godu Viņa Svētības pāvesta Franciska pastorālai vizītei Latvijā 24. septembris – brīvdiena

Atklāta izstāde “Dāvana pilsētai: 1918-2018”

Atrestaurētā nāriņas skulptūra

Pašā karstākajā tūrisma sezonas laikā Ludzas Novadpētniecības muzeja apmeklētājus sagaida vēl viens pārsteigums. Muzeja brīvdabas teritoriju rotā nupat kā atrestaurētā nāriņas skulptūra. Vietējā skulptora J. Ivanova veidotā graciozā, leģendām apvītā ūdens iemītniece piedod muzeja teritorijas kopskatam mazliet romantisku noskaņu.

(more…)

Darba laiks svētku dienās