Ar 2022.gada 4.oktobri mainās Ludzas Lielās sinagogas darba laiks

Ar 2022.gada 4. oktobri Ludzas Lielā sinagoga būs pieejama apmeklētājiem katru dienu no otrdienas līdz piektdienai no 11.00 līdz 15.00, sestdien no 10.00 līdz 14.00, svētdiena un pirmdiena – brīvdienas. 

Ekskursiju organizētām grupām ir iespējams pieteikt arī ārpus sinagogas darba laika, pierakstoties vismaz vienu dienu iepriekš Ludzas Novadpētniecības muzejā  (Ludza, J.Kuļņeva iela 2) vai pa tālr. 65723931.

Uzmanību!

Tehnisku iemeslu dēļ Ludzas Novadpētniecības muzeja tālruņa numurs 65723931 līdz 16.09.22. nedarbojas, lūgums zvanīt uz nr. 65794156. Ar cieņu, administrācija


Muzeju apmeklēja Latvijas augstākās amatpersonas

2022.gada 23.augustā Ludzas Novadpētniecības muzeju apmeklēja LR Ministru prezidents K.Kariņš, LR ministri un Latgales pašvaldību priekšsēdetāji.  

(more…)

Notiks plenēra dalībnieku izstādes atklāšana Kuldīgā

Starptautiskais plenērs “Nūvods, kur atverās sirsneibys vuorti” – Ludzā

Iepriekšpēdējā augusta nedēļā ludzāniešiem bija iespēja vērot pilsētas ielās neparastu skatu – mākslinieki, izkārtojuši uz molbertiem audeklus un paletes ar krāsām, spītējot augusta saules staru svelmei, radīja pārsteidzošas gleznas ar senās, bet neparasti skaistās Ludzas ainavām. No 22. līdz 26. augustam Ludzas novadā tika organizēts starptautiskais mākslas plenērs “Nūvods, kur atverās sirsneibys vuorti”. Plenēru organizēja Ludzas Novadpētniecības muzejs ar Valsts Kultūrkapitāla fonda Latgales programmas un Ludzas novada pašvaldības atbalstu. Šogad plenērā piedalījās pazīstami mākslinieki no Latvijas un Lietuvas – Ludzā organizēto plenēru meistari: Pāvels Ostapcevs, Nugzars Paksadze, asoc.prof. Vjačeslavs Fomins, Andris Misāns, Iveta Ladusāne, Andrejs Denisenko. Šī gada plenērs atklāja arī daudz jaunu mākslinieku vārdus, kuru vidū arī tādi, kas vēl tikai uzsāk savas mākslinieciskās gaitas. Plenēra dalībniecēm – Ligitai Caunei, Olesjai Davidovskai, Jeļenai Kaftailovai, Marijai Kaftailovai un Amandai Misānei tā bija pirmā tikšanās ar Ludzas novadu, kura gleznaini krāšņā daba māksliniecēm bija kā īsts atklājums.

 Plenērs Ludzā – tā ir unikāla iespēja mums, ludzāniešiem, vērot māksliniekus radošajā procesā, kura rezultātā top jauna glezna un, protams, aprunāties ar māksliniekiem, uzdot jautājumus, ko esmu mēģinājusi darīt arī es pati.

(more…)

Notiks starptautiskais plenērs

No 2022.gada 22.augusta līdz 26.augustam Ludzas Novadpētniecības muzejs rīkos starptautisko mākslas plenēru “Nūvods, kur atsaver sirsneibys vuorti”. Lai popularizētu Ludzas novadu, tā vēsturiskās un mākslinieciskās vērtības, lai vienotu kultūras darbiniekus muzeja speciālisti organizēs mākslas plenēru ar mērķi – iemūžināt Austrumlatgali, lai caur 21.gadsimta sākuma māksliniecisko prizmu ļautu gan pilsētniekiem, gan novada viesiem ieraudzīt novada savdabīgo kultūrvidi un jaunatklāt pievilcīgāko ainavu pērles. Plenērs ir viena no tām mākslas darba radīšanas formām, kas paredz vistiešāko mākslinieka un modeļa – paša novada – emocionālu saplūšanu un mijiedarbību. Rīkotājs plenērs – lieliska iespēja sastapties nozares profesionāļiem. Iepriekšējo plenēru muzeja darbinieki organizēja pirms pieciem gadiem – 2017.gadā. Šis ir pirmais plenērs pēc teritoriālās reformas īstenošanas. Šogad rīkotajā plenērā piedalīsies šādi mākslinieki asoc.prof.Vjačeslavs Fomins, Nugzars Paksadze, Jeļena Kaftailova, Marija Kaftailova, Andrejs Denisenko, Olesja Davidovska, Pavels Ostapcevs, Ligita Caune, Iveta Ladusāne, Amanda Misāne, Andris Misāns. Plenēra darbus varēs apskatīt izstādes atklāšanā 2022.gada 26.augustā plkst.13.00 Ludzas Novadpētniecības muzejā. Plenēru finansiāli atbalsta Latvijas valsts mežu un Valsts kultūrkapitāla fonda Latgales kultūras programma un Ludzas novada pašvaldība. Laipni gaidīti!