Darba laiks -1

Atklāta virtuālā izstāde veltīta L.Tomašickim

Šogad aprit 25 gadi kopš Aizsaulē devies talantīgs Latgales mākslinieks L.Tomašickis. Šim notikumam veltīta Ludzas Novadpētniecības muzeja virtuālā izstāde “Latgale – mana mūža mīlestība”

 

(more…)

Akcijas “Muzeju nakts” ietvaros atklāta virtuālā izstāde

Muzeju nakts Latvijā notiek 2021. gada 15. maijā – gan virtuālajā vidē, gan muzeju āra ekspozīcijās, rūpīgi pielāgojoties epidemioloģiskajai situācijai un ievērojot visus drošības noteikumus!

Šogad “Muzeju nakts” tēma ir “robežas”, aicinot izcelt robežas kā kultūras mantojuma un robežu radīta kultūras mantojuma aspektus, robežvietas un robežu sadalīto mantojumu, kā arī pārrobežu mantojumu un robežu šķērsošanu – gan kā tradīciju, gan arī kā daudzu jaunu ideju un darbu sākumu.

Ludza – pilsēta, kura atrodas uz robežas starp Eiropu un Āziju, tāpēc akcijas “Muzeju nakts” ietvaros Ludzas Novadpētniecības muzejs piedāvā apmeklētājiem iepazīties ar virtuālo izstādi “Latvijas Austrumu robeža. Vēsture, robežsargu likteņi”, kura veltīta LR robežsardzei.

(more…)

Pieminot Latvijas iedzīvotāju pirmās masu deportācijas 80. gadadienu, vienlaikus visā valstī notiks 1941. gadā izsūtīto iedzīvotāju vārdu lasījumi

gada 14. jūnijā aprit 80 gadu, kopš Padomju Savienība pēc Latvijas okupācijas organizēja pirmās masu deportācijas – 1941. gadā tika izsūtīti vairāk nekā 15 tūkstoši Latvijas pilsoņu. Pieminot deportāciju upurus, vienlaikus visā Latvijā lasīs 1941. gadā izsūtīto Latvijas iedzīvotāju vārdus. Piemiņas pasākumi notiks arī tautiešu mītņu zemēs ārpus Latvijas.

(more…)

Aicinām novadniekus dalīties atmiņās

2021. gads Eiropas Savienībā ir pasludināts par Eiropas dzelzceļa gadu, tāpēc šī gada Eiropas kultūras mantojuma dienu ietvaros Ludzas Novadpētniecības muzejs vāc materiālu par Austrumlatgales dzelzceļa līnijām, kā rezultātā taps ceļojošā izstāde. Aicinām novadniekus dalīties atmiņās. Kā arī muzejs labprāt iegādātos materiālus ( fotogrāfijas, dokumentus, priekšmetus) par samaksu, kas saistīti ar dzelzceļa darbību mūsu reģionā. Kontakttālrunis jautājumiem 65723931, e-pasts:muzejs@ludza.lv

Ludzas Novadpētniecības muzeja administrācija

Precizējums

No 2020. gada 17. decembra līdz 2021. gada 15. janvārim Ludzas Novadpētniecības muzejs organizēja viktorīnu “Vai tu pazīsti Ludzas vēsturi?”. Pārskatot viktorīnas atbilžu rezultātus, tika konstatēts, ka vislielākais pareizo atbilžu skaits ir Ilmāram Piliniekam (23 punkti). Atvainojamies par neprecizitāti un madinošo  informāciju par konkursa uzvarētājiem.