Lāčplēša dienas pasākums Nirzas un Pildas pamatskolās

2016. gada 11. novembrī  Lāčplēša dienā Ludzas Novadpētniecības muzeja darbinieki un Latvijas Valsts Zemessardzes pārstāvji viesojās Ludzas novada Nirzas un Pildas pamatskolās. Kopā ar pamatskolu audzēkņiem tika pārrunāti vēsturiskie notikumi, latviešu tautas drosme, pašaizliedzība un patriotisms, kas vadīja Brīvības cīņu dalībniekus. (more…)

Atklāta J.Prohorovas darbu izstāde

2016. gada 16. novembrī, Latvijas Neatkarības dienas svinību priekšvakarā, Ludzas Novadpētniecības muzejā tika atklāta Jeļenas Prohorovas pērlīšu pinumu izstāde.

Šo darbu autores vārds daudziem ludzāniešiem līdz šim bija svešs, jo Jeļena ir dzimusi rīdziniece un tā ir viņas pirmā izstāde. Līdz ar to izstādes apmeklētājiem tikšanās ar Jeļenu un viņas smalkajiem darbiem bija īsts pārsteigums. (more…)


Atklāta latviešu diasporas mākslas izstāde

2016.gada 15.decembrī tika atklāta  latviešu diasporas mākslas izstāde, ko no savas kolekcijas ceļojošas izstādes veidā uz  Ludzas Novadpētniecības muzeju  atvedis Cēsīs izveidotais “Pasaules latviešu mākslas centrs” (PLMC), tādējādi veicinot ārzemēs tapušas augstvērtīgas latviešu mākslas iekļaušanos Latvijas kultūrtelpā.

(more…)

Viss sākās Ļucinas štetelē…

2015.gadā Ludzas Novadpētniecības muzeja darbinieki realizēja Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstīto projektu “Viss sākās Ļucinas štetelē”. Kāpēc šāds nosaukums? Šo frāzi “manā dzīvē viss sākās Ļucinas štetelē” kādreiz ir teicis  mūsu novadnieks Hercs Franks viesojoties mūsu muzejā – “Štetele – jidišā nozīmē maza pilsētiņa, miestiņš – deminutīvs no vācu vārda Stadt. Štetele – tas ir ebreju dzīvesveids, īpašs dvēseles stāvoklis”. 

(more…)

Egles iedegšana

2015. gada 12. decembrī, lai radītu Ziemassvētku gaidīšanas prieku, Ludzas Novadpētniecības muzeja darbinieki kopā ar pirmsskolas izglītības iestādes “Pasaciņa” vecāko grupiņu audzēkņiem izrotāja un iededza muzeja eglīti. Kurmis, Tīģeris un Kaķis veda bērnus jautrās rotaļās, kopā ar bērniem veidoja aplikāciju sniegavīrus un cienāja savus ciemiņus ar piparkūkām. Muzeja darbinieki saka mīļu paldies “Pasaciņa” audzēkņiem, viņu vecākiem un pedagogiem par skaistajiem pašu darinātajiem eglītes rotājumiem! (more…)

Atklāta O.Kūkoja gleznu izstāde

2015. gada 23. decembrī, izcilā mākslinieka, Latgales patriota,  Ludzas J. Soikana mākslas skolas dibinātāja Antona Kūkoja 75. dzimšanas dienā, Ludzas Novadpētniecības muzejā tika atklāta  Antona gleznu izstāde “Ar zylu rubynu iz placa”. Pasākuma laikā atmiņās par šo spilgto personību dalījās gan viņa ģimenes locekļi – dēls Vinsents Kūkojs un mazmeita Katrīna Kūkoja, gan arī Antona bijušie kolēģi – Ludzas J. Soikana mākslas skolas direktore Sandra Vorkale un Bērnu un jauniešu centra direktore Eleonora Obrumāne. Grupas “Trikmiņs” (Vinsents Kūkojs, Rihards Kūkojs u.c.) izpildījumā skanēja dziesmas ar Antona Kūkoja dzejas vārdiem. (more…)