Skatāma virtuālā izstāde

Ludzas pilsētas attīstību aizkavēja un lielu postu nodarīja 1938. gada 11. jūnija milzīgais ugunsgrēks. Par šiem notikumiem 1938. gada 1. jūlijā rakstīja žurnāls “Ugunsdzēsējs”:

(more…)

Darba laiks karantīnā


Informācija par COVID-19

Aktuāla informācija par vīrusu COVID-19 un valstī ieviesto ārkārtējo situāciju atrodama Slimību profilakses un kontroles centra tīmekļvietnī https://arkartassituacija.gov.lv

Ministru Kabineta rīkojums par ārkārtējās situācijas izsludināšanu  https://www.mk.gov.lv/lv/aktualitates/ministru-kabineta-rikojums-par-arkartejas-situacijas-izsludinasanu

Aktuālā Kultūras Ministrijas informācija https://www.km.gov.lv/lv/ministrija/aktualais-par-covid-19

Ludzas Lielajā sinagogā – jauna izstāde

No 2020.gada 21.janvāra Ludzas Lielajā sinagogā skatāma Biedrības “Šamir” un Rīgas geto un holokausta muzeja Latvijas Republikas simtgadei veltītā ceļojošā izstāde “Kultūras tilti. Latvijas ebreji”.

 

(more…)

Jaunsargi svinīgi nodod zvērestu

2020.gada 31. janvārī vairāk nekā 50 Ciblas, Zilupes un Ludzas novada skolu jaunieši nodeva svinīgo jaunsarga zvērestu.

Jaunsardzes departamenta 2. novada nodaļas vadītājs Juris Lelis, uzrunājot klātesošos svinīgajā pasākumā, uzsvēra, ka 31.janvāris mūsu valstij ļoti nozīmīgs datums, jo šajā datumā pirms 100 gadiem Latgale tika atbrīvota no boļševikiem.

Ludzas Novadpētniecības muzeja izglītojošā darba un darba ar apmeklētājiem vadītāja A.Loseviča pastāstīja klātesošiem par Brīvības cīņu gaitu, norādot, ka par Latvijas valsts pastāvēšanu cīnījās gan pieaugušie, gan skolēni.

(more…)

Atklāta P.Ostapceva gleznu izstāde

2020.gada 10.janvārī tika atklāta P.Ostapceva gleznu izstāde “Latgales krāsas”

Izstādes apskate ļauj ikvienam skatītājam izbaudīt krāsām bagāto Latgales dabu un rudens pilnbriedu, atrast acumirkļa skaistumu, kad vējš noglāsta trauslos magoņu ziedus, vai pasapņot par zilajām tālēm.

(more…)