Atskats uz izstādes ”IR LAIKS” atklāšanu

: Atskats uz izstādes ”IR LAIKS” atklāšanu

       2024.gada 19. aprīlī tika atklāta izstāde ”IR LAIKS”, kurā skatāmi Marka Sedlerova, Jāņa Malakova un Ineses Kazinieces darbi. (more…)

Izstāde ”IR LAIKS”


Pirts ir atrasta!

Ludzas Novadpētniecības muzejs aicina piedalīties viktorīnā “Vai tu pazīsti Ludzas novadu?”

Ludzas Novadpētniecības muzejs aicina Ludzas novada iedzīvotājus un citus interesentus neatkarīgi no vecuma piedalīties viktorīnā “Vai tu pazīsti Ludzas novadu?”. Viktorīnas norises laiks: no 2024. gada 8. aprīļa līdz 2024. gada 10. maijam. Uz viktorīnas jautājumiem dalībnieki var atbildēt elektroniski, nosūtot tās uz muzeja e-pastu: muzejs@ludzasnovads.lv vai iesniegt atbildes Ludzas Novadpētniecības muzejā (Kuļņeva ielā 2, Ludzā). Atbildes uz viktorīnas jautājumiem jāiesniedz līdz 2024. gada 10. maija plkst. 14.00. Atbildot pareizi uz jautājumu, viktorīnas dalībnieks saņems vienu punktu. Uzvarētājs tiks noteikts pēc lielākā punktu skaita. Viktorīnas uzvarētāju apbalvošana notiks 2024. gada 18. maijā “Muzeju nakts 2024″pasākuma laikā.

Viktorīnas jautājumi (more…)

Atskats uz Ēnu dienu muzejā

     2024. gada 4. aprīlī Ludzas Novadpētniecības muzejā tā darbiniekus: komunikāciju un sabiedrisko attiecību speciālisti-Ritu Kučāni, vecāko krājumu glabātāju – Ivetu Matvejenko un muzeja mākslinieku- Andri Misānu, ēnoja Ludzas 2. vidusskolas 6. klases audzēknes Dajana Čubarova un Marina Rjabceva.

      Meitenes guva ieskatu muzeja darbā:

  • kā mākslinieks modelē topošo ekspozīciju, izmantojot datorprogrammu,
  • kā krājumu glabātājs nodrošina Latvijas Nacionālā krājuma uzglabāšanas apstākļus,
  • komunikāciju un sabiedrisko attiecību speciālista vadībā iepazinās ar muzeja ekspozīciju.

     Meitenes praktizējās aizpildīt priekšmetu pieņemšanas-nodošanas aktu. Viņas tika iepazīstinātas ar vēl vienu novadpētniecības veidu-cilvēku atmiņu vākšanu. Aizpildīja “Ludzas Novadpētniecības muzeja Atmiņu pieraksta” lapu.

       Arī citi novadnieki ir aicināti piefiksēt atmiņas, kas saistītas ar svarīgiem novada notikumiem. Ja vēl kāds ko atceras par muižām, vai atceras “Babu” stāstus par tām, vai varbūt par novada slēgtajām skolām – droši rakstat mums. Mēs ar lielu interesi veiksim Jūsu atmiņu pierakstus, lai ļoti saistoša vēstures daļa nepazūd nebūtībā.

Dabas aizsardzības pārvalde un Ludzas Novadpētniecības muzejs aicina uz ikgadēju Putnu dienu pasākumu

            Dabas aizsardzības pārvalde un Ludzas Novadpētniecības muzejs aicina uz ikgadēju Putnu dienu pasākumu 5.aprīlī plkst.12.00.

           Rāznas Nacionālā parka dabas centra vadītāja Regīna Indriķe stāstīs par Latvijā ziemojošiem putniem un gājputniem, par apdraudējumiem putnu migrācijas laikā. Pasākuma dalībnieki uzzinās par putniem-dobumperētājiem un iepazīsies ar ieteikumiem, kā pareizi izgatavot mākslīgās ligzdvietas, kā pareizi izvietot putnu būrīšus dabā un arī tos tīrīt. Spēlējoties, risinot uzdevumus un sarunājoties iepazīsim putnu ligzdu un būru daudzveidību, noskaidrosim, kā veidojama ligzdas pamatne stārķiem un ligzdas kaste pīlēm, kurš putns labprāt dēj olas erickiņam veidotajā būrī, kādus būrus meistaro “neputniem” -sikspārņiem un susuriem.

          Interesenti varēs piedalīties “Putnu balsu viktorīnā”.

          Ja laika apstākļi ļaus, dosimies nelielā pastaigā muzeja brīvdabas teritorijā, vērojot putnus un ieklausoties to balsīs.