Notiks G.Zālītes-Misānes izstādes atklāšana

No 10.jūlija skatāma krājuma mākslas darbu izstāde “Vasaras plaukumā”


“Muzeju nakts 2019” pasākumu apmeklēja vairāk nekā 700 cilvēku

Muzeju nakts ir tradicionāls Eiropas mēroga pasākums maijā, kad vienu nakti durvis ver lielākā daļa valsts muzeju, rīkojot īpašus pasākumus un aicinot apmeklēt muzejus bez maksas. Arī Ludzas Novadpētniecības muzejs aktīvi iesaistās starptautiskajā akcijā “Muzeju nakts”, piedāvājot saviem apmeklētājiem gan dažādus pasākumus, gan arī aktivitātes dažāda vecuma apmeklētājiem.

Iekļaujoties Latvijas simtgades stāstā, Muzeju nakts tēma 2019. gadā bija  Tālavas taurētājs. Tā kā 2019. gadā tiek atzīmēta Brīvības cīņu simtgade, tad muzeji šajā naktī tika aicināti pieminēt gan karalauka varonību, gan novērtēt tos, kuru cīņas ierocis bija vārds un taure, spalva un ota. Ludzas Novadpētniecības muzejs par sava novada varoni, ko īpaši gribējās godināt “Muzeju nakts” laikā, izvēlējās īstenu Latgales patriotu, izcilu mākslinieku, dzejnieku, Latgales vārda nesēju Antonu Kūkoju, kura devums Ludzas kultūras un sabiedriskajā dzīvē ir neatsverams. Viņš ir stāvējis arī pie Ludzas J. Soikana mākslas skolas dibināšanas šūpuļa un ilgus gadus vadījis šīs skolas dzīvi.

(more…)

Muzeju nakts 2019

Atklāta izstāde “J.Soikāna Ludzas mākslas skolas SEJAS grāmata”

Spārnotākais pasākums “Putnu dienas”

2019.gada 5.aprīlī sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldes Dabas izglītības centra vadītāju Reģīnu Indriķi tika rīkots spārnotākais pasākums “Putnu dienas 2019”. Pasākuma ietvaros tika atklāta mākslinieces un Dabas aizsardzības pārvaldes dizaineres Daigas Segliņas oriģinālzīmējumu izstāde “Daba spēlēs un zīmējumos”.

(more…)