O.Zvejsalnieka jubilejas gleznu izstādes atklāšana

2019.gada 29.martā tika atklāta O.Zvejsalnieka gleznu jubilejas izstāde “Mirkļa pieskāriens”. Pasākuma laikā O.Zvejsalnieks atzina, ka pats ar lielu interesi aplūkoja muzejā skatāmos darbus, jo laika gaitā daudz kas ir piemirsies. Uz Ludzu mākslinieks dodas ar lielāko prieku, te ir patīkami gleznot, kā arī izveidojusies laba un sena draudzība ar muzeja kolektīvu. Mākslinieks stāsta, ka, radot gleznas, nekad negaida apskaidrību, vai iekšējo sajūtu. Viņš uzskata, ka vajag vienkārši strādāt, proti, ja kaut ko pamani, vienkārši apstājies un krāso.

(more…)

Atklāta izstāde “1949.gada 25.martu pieminot…”

Pagātne var kļūt ne vien par smagu rungu, ar kuru dzīt zemē tautas pašapziņu, vairojot upura tēlu, bet rūgta pieredze, kas nododama nākamajām paaudzēm, lai tās nezaudētu modrību, aizstāvot vērtības, ko kādreiz sveša vara centās iznīcināt. 1949.gada 25.marts ir Latvijas vēstures tumšākā lappuse, kuras skaudro vēstījumu, lai kā to arī gribētos, aizmirst nevaram atļauties.

(more…)

Atklāta izstāde “100 mirkļi Latvijas veselībā”

Izstāde sniedz ieskatu Latvijas medicīnas aprūpē laika posmā no valsts dibināšanas līdz mūsdienām. Paula Stradiņa medicīnas vēstures muzeja krājuma materiālus 100 fotogrāfijās ir vizualizēta Latvijas medicīna dažādos laika periodos, izceļot katra vēstures posma īpatnības. Izstādes galvenais uzdevums ir sniegt skatītājam iespēju sajust medicīnas darbinieka un pacienta attiecību patieso būtību: tiesības saņemt un pienākums sniegt palīdzību, neatkarīgi no apstākļiem, karā vai mierā, nabadzībā vai bagātībā, neatkarīgi no pārliecības, vecuma, rases, nacionalitātes vai politiskās pārliecības. Lai uzsvērtu šo misiju, par centrālo caurviju tēlu visiem vēsturiskajiem periodiem ir kļuvusi medicīnas māsa, kuras sākotnējais nosaukums ir bijis žēlsirdīgā māsa. 

Izdota grāmata “Ludzas Novadpētniecības muzejam – 100”

Sagaidot Latvijas simtgadi un atzīmējot Ludzas Novadpētniecības muzeja 100 gadu jubileju, Ludzas Novadpētniecības muzejs 2018. gada nogalē laidis klajā grāmatu “Ludzas Novadpētniecības muzejam 100”. Grāmata, tās 146 lapaspusēs, sniedz bagātīgi ilustrētu informāciju gan par muzeja gadsimtu seno pastāvēšanas vēsturi, ļaujot izsekot tā attīstības gaitai, piedzīvotajām kardinālajām pārmaiņām, gan arī iepazīstina ar galvenajām muzeja darba formām un metodēm. Informatīvajā materiālā īpašu dzīvību ienes patiesi, aizraujoši stāsti iz muzeja dzīves.

(more…)

Atklāta F.Fedorenko izšūto darbu izstāde

“Īstā dzīve sākas tikai pēc četrdesmit”- teica visiem tik labi zināmās kinofilmas “Maskava asarām netic” varone. Fainai Fedorenkovai tā sākās 70 gados. “Visu dzīvi daudz strādāju, turpināju arī to darīt pat pēc aiziešanas pensijā. 70 gados izlēmu sākt jaunu dzīvi: nomainīju dzīvesvietu un sāku nodarboties ar to, par ko dvēseles dziļumos jau biju sapņojusi vairākus gadus, – izšūt krustdūrienā. Nu jau 13 gadus daru to ar patiesu aizraušanos.”

(more…)

Atklāta izstāde “Grimst mana zeme baltā burvestībā…”