Atklāta izstāde “Ludza liesmās: 1938.gada 11.jūnijs”

Šogad aprit 80 gadi, kopš mūsu pilsētu 1938. gada 11. jūnijā piemeklēja sirdis stindzinoša nelaime – karstajā vasaras dienā pilsētā izcēlās liels ugunsgrēks. Tagad par liesmu nodarīto postu vēsta vien kādreizējo ludzāniešu atmiņu stāsti, kā arī fotogrāfijās iemūžinātie mirkļi. Šien notikumiem ir veltīta fotoizstāde “Ludza liesmās: 1938.gada 11.jūnijs”. (more…)

Atklāta V.Šveides gleznu izstāde “Dvēseles dialogs”

No 2018.gada 10.jūlija muzejā skatāma novadnieka V.Šveides gleznu izstāde “Dvēseles dialogs”.

Mākslinieks dzimis 1915.gada 28.februārī Ludzas apriņķa Nirzas pagasta Osovā. Bērnībā dzīvīgajam zēnam lauku darbi likušies pārāk garlaicīgi un smagi. Pēc Ludzas vidusskolas beigšanas ar vectēva un mātes materiālu atbalstu viņš devies tālu prom no laukiem un no 1935.-1938. gadam mācījies  Romāna Sutas gleznošanas studijā Rīgā. Turpmākais ceļš gleznie-cībā ir paša pieredzes un atziņu  izauklēts. (more…)


Darba laiks svētku dienās

Darba laiks Līgo svētkos

Novēlam priecīgus Līgo svētkus!

2018.gada 23.jūnijā Ludzas Novadpētniecības muzejs strādās no 10.00 līdz 15.00

G.Tolordavam pirmā mākslas darbu personālizstāde muzejā

2018. gada 17. maijā plkst. 16.00 Ludzas Novadpētniecības muzejā tika atklāta G. Tolordavas pirmā personālizstāde “Mana Latgale”.

Mūsu pusē George Tolordava ir labi zināms cilvēks.  Daudzi viņu pazīst kā izcilu mediķi – George Tolordava ir augsti kvalificēts ārsts – urologs, turklāt vienīgais šīs jomas speciālists Ludzā. Daudzi ludzānieši viņu zina kā gādīgu ģimenes cilvēku. Pilsētnieki atzīst, ka George ir  atsaucīgs, vienmēr gatavs palīdzēt, turklāt ļoti vienkāršs cilvēks. Bet ne tik daudzi zina, ka George Tolordava ir mākslinieciski radoša personība.

Ārsts George Tolordava ar gleznošanu aizrāvies jau kopš agras jaunības. Kā apgalvo pats mākslinieks, visražīgākais un vislabvēlīgākais laiks mākslas darbu tapšanai ir bijuši astoņi Ludzā pavadītie gadi. Šajā laikā tapušas aptuveni 100 gleznas, kuru galvenie motīvi – Latgales un Gruzijas ainavas, kā arī klusā daba.

 

(more…)

Muzeju nakts 2018

Muzeju nakts ir tradicionāls Eiropas mēroga pasākums maijā, kad vienu nakti durvis ver lielākā daļa valsts muzeju, rīkojot īpašus pasākumus un aicinot apmeklēt muzejus bez maksas. Muzeju nakts tradīcija sākusies 1999.gadā Francijā.  Latvijas simtgades reizē Muzeju nakts tēma ir „Šūpulis”, tādējādi iekļaujoties valsts simtgades stāstā, kas sākās 2017.gadā un turpināsies līdz 2021.gadam, 2018.gada vadmotīvs ir „Dzimšana”.

Katras tautas un nācijas pastāvēšanu nodrošina šūpulis. Valsts dibināšanas un pastāvēšanas jēga rodama rūpēs par ģimenes, dzimtas un tautas šūpuli. Muzeju naktī godināsim šūpuļu darinātājus, sargātājus un šūpotājus!

2018.gada 19.maijā notika pasākums ar moto “Iešūposim labu noskaņojumu!”. Pozitiīvās enerģijas lādiņu klātesošiem koncertā sniedza grupa “Dobranoč” no Sanktpēterburgas.

(more…)