Pasākumā “Satiec Putnu dienas Ludzā” skolēni uzzināja daudz interesantu faktu par putniem

Ar aprīli pie mums iesoļo pavasaris un arvien biežāk mēs dzirdam ārā putnu balsis. Putnu dienas – īpašs brīdis, lai pievērstu sabiedrības uzmanību putnu aizsardzībai.

Latvijā ir sastopamas apmēram 365 putnu sugas. Noteikti ir arī tādas, kas līdz šim vēl nav sastaptas, jo gandrīz katru gadu tiek novērotas arvien jaunas putnu sugas. Kopš 2000. gada Latvijas putnu sarakstam ir piepulcējušās veselas 43 sugas.

2018.gada 6. aprīlī sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldes speciālistiem Dabas aizsardzības pārvaldes vecākiem valsts vides inspektoriem Ivaru Leščinski un R.Indriķi tika rīkots pasākums “Satiec Putnu dienas Ludzā!”.

(more…)

Atklāta A.Soldāna darbu izstāde “Balāde par koku”

 

No 2018.gada 25.janvāra skatāma A.Soldāna darbu izstāde “Balāde par koku”.

Antons Soldāns (27.06.1940.) bērnību aizvadījis Jaunzeļču ciemā Zvirgzdenes pagastā.  Pirmās amata prasmes apguvis pie meistariem 12 – 13 gadu vecumā, uzmanīgi vērojis viņu darbu, piepalīdzējis un mācījies. Ludzas lauksaimniecības skolā ieguvis grāmatveža profesiju un uzsācis strādāt Ludzas izglītības nodaļā kā grāmatvedis. Pēc dažiem gadiem nācies pārcelties tuvāk tēva mājām, lai palīdzētu tuviniekiem. Tā Antons uzsācis darba gaitas Cirmas skolā, kur ilgus gadus nostrādājis par darbmācības skolotāju un mācību darbnīcas vadītāju.

(more…)


Atklāta Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas studentu un pasniedzēju grafikas darbu izstāde “Turpinājums”

2018.gada 25.janvārī tika atklāta Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas studentu un pasniedzēju grafikas darbu izstāde “Turpinājums”.

Izstāde ir turpinājums 2016.gada izstādei Latgales vēstniecībā GORS „Pēctecība” Rēzeknē, kurā piedalījās arī Latvijā un ārzemēs pazīstamā grafiķe – litogrāfijas un praktiskās heraldikas meistare, Latvijas Mākslas akadēmijas un Daugavpils Universitātes pedagoģe Ilze Lībiete. Izstādes saknes bija meklējamas triju paaudžu saskares punktos, SKOLOTĀJS/docētājs – SKOLĒNS/students tandēmā. Liels SKOLOTĀJS – ne tas, kurš vienkārši nodod zināšanas saviem skolēniem, bet tas, kurš modina viņos interesi par zināšanām un vēlmi tās iegūt patstāvīgi. SKOLOTĀJS skolēnam savā būtībā ir kā iedvesmas avots. SKOLOTĀJA lielums vienmēr tiek mērīts pēc skolēnu skaita, kuri pārspēj SKOLOTĀJU… Viduvējs skolotājs stāsta, labs izskaidro, ļoti labs skolotājs demonstrē, savukārt izcils iedvesmo… Pedagoģe un māksliniece Ilze Lībiete savā laikā ir iedvesmojusi grafikas mākslai savu studenti Diānu Apeli, kura savukārt turpina iedvesmot studentus radīt tālāk un neapstāties savā radošajā izaugsmē.

(more…)

J.Rudnikas izstāde

2017. gada 16. novembrī Ludzas Novadpētniecības muzejā tika atklāta Jeļenas Rudnikas floristikas darbu izstāde “Ziedu simfonija”. Izstādes autori daudzi cilvēki ir iepazinuši gan kā dzejnieci, gan kā mākslinieci, gan floristi – , vārdu sakot, kā cilvēku, kuru daba  apveltījusi ar daudziem talantiem. Pēc izglītības Jeļena Rudnika ir pedagoģe, pēc dzīves aicinājuma – māksliniece un dzejniece, bet dvēselē – floriste. (more…)

Pasākumā „Mana Latvija” valdīja patriotisks gars

2017. gada 9. novembrī Latvijas valsts svētku nedēļas ieskaņā Ludzas Novadpētniecības muzejs kopā ar Latvijas Zemessardzes 3. Latgales brigādes Zemessardzes 32. kājnieku bataljonu organizēja pasākumu ‘Mana Latvija”. Tā laikā izglītības iestāžu audzēkņi varēja iepazīties ar Zemessardzes struktūru, darbību un tās pienākumiem, kā arī ar 1918. – 1920. gadu vēsturiskajām relikvijām, kas glabājas muzeja krājumā.

(more…)

Kadzeju ģimene, 1935.gada 9.jūlijā

Pateicoties carnikavietes Māras Ščerbakovas dāvinājumam, muzeja fotogrāfiju kolekcija tika papildināta ar 21 fotogrāfiju, kas attiecas uz 20.gadsimta 1.pusi. 9 fotogrāfijās ir ar Ludzas pilsētas skatiem, uz daudzām no tām ir Māras mammas Annas sarakste ar vīru P.Upīti. 21 fotogrāfija ir uzņemta Istras pusē. (more…)