Egles iedegšana

2015. gada 12. decembrī, lai radītu Ziemassvētku gaidīšanas prieku, Ludzas Novadpētniecības muzeja darbinieki kopā ar pirmsskolas izglītības iestādes “Pasaciņa” vecāko grupiņu audzēkņiem izrotāja un iededza muzeja eglīti. Kurmis, Tīģeris un Kaķis veda bērnus jautrās rotaļās, kopā ar bērniem veidoja aplikāciju sniegavīrus un cienāja savus ciemiņus ar piparkūkām. Muzeja darbinieki saka mīļu paldies “Pasaciņa” audzēkņiem, viņu vecākiem un pedagogiem par skaistajiem pašu darinātajiem eglītes rotājumiem! (more…)

Atklāta O.Kūkoja gleznu izstāde

2015. gada 23. decembrī, izcilā mākslinieka, Latgales patriota,  Ludzas J. Soikana mākslas skolas dibinātāja Antona Kūkoja 75. dzimšanas dienā, Ludzas Novadpētniecības muzejā tika atklāta  Antona gleznu izstāde “Ar zylu rubynu iz placa”. Pasākuma laikā atmiņās par šo spilgto personību dalījās gan viņa ģimenes locekļi – dēls Vinsents Kūkojs un mazmeita Katrīna Kūkoja, gan arī Antona bijušie kolēģi – Ludzas J. Soikana mākslas skolas direktore Sandra Vorkale un Bērnu un jauniešu centra direktore Eleonora Obrumāne. Grupas “Trikmiņs” (Vinsents Kūkojs, Rihards Kūkojs u.c.) izpildījumā skanēja dziesmas ar Antona Kūkoja dzejas vārdiem. (more…)


Atklāta izstāde „Tā mēs gājām uz neatkarību…”

Nemitīgais laika ritējums mūs atkal atvedis janvārī. Daudziem Latvijā tas joprojām saistās ar atmiņām par barikāžu laiku – 1991.gada janvāri. Šogad aprit jau 25 gadi kopš Latvijas Tautas frontes organizētajām barikādēm, kurās piedalījās Latvijas neatkarības aizstāvji no visiem mūsu valsts novadiem. (more…)

Zilupes vidusskolā notika izbraukuma muzejpedagoģiskā programma veltīta barikādēm

Šogad janvārī aprit 25 gadi kopš 1991.gada barikādēm, kad Latvijas iedzīvotāji vienojās kopīgam un cēlam mērķim – mūsu valsts neatkarībai. Ludzas muzejs, atzīmējot šo mūsu valstij tik nozīmīgo notikumu, 2016.gada 15.janvārī atklāja izstādi “Tā mēs gājām uz neatkarību”. Lai audzinātu patriotismu muzejs organizēja izbraukuma muzejpedagoģisko programmu par barikāžu notikumiem. 18.janvārī muzeja darbinieki viesojās Zilupes vidusskolā. (more…)

Atklāta izstāde „Viss sākās Ļucinas štetelē”

2016.gada 21.janvārī tika atklāta izstāde „Viss sākās Ļucinas štetelē”. Izstāde veltīta vienam no ievērojamākajiem 20.gadsimta Ludzas fotogrāfam Vulfam Frankam un viņa dēlam—pasaulslavenajam  kinorežisoram Hercam Frankam.  Franku vārds cieši saistīts ar Ludzu un tās vēsturi. Pateicoties V.Frankam un viņa atstātajam  foto mantojumam mēs varam redzēt, kā izskatījās Ludzas pislēta 20.gs. sākumā.  1926.gadā Ludzā dzimušais H.Franks savās atmiņās rakstīja: Ludzā es iemācījos visu, kas man noderēja izejot  lielajā dzīvē. (more…)

Atklāta A.Luteres gleznu izstāde „Mana sirds joprojām Latgalē

No 29.septembra Ludzas Novadpētniecības muzejā skatāma izstāde “Mana sirds joprojām Latgalē”, kura veltīta mūsu novadnieces – mākslinieces Antonijas Luteres 70 gadadienai. Spilgta personība 1970. – 80.gadu latviešu glezniecībā Antonija Lutere (dz. Romanova) dzimusi 1946.gada 7.oktobrī Ludzā stacijas dežuranta ģimenē. Viņas tēvs pēc tautības bija polis, bet māte bija īsta latgaliete. Jau no bērnības A.Luterei bija ļoti tuvs zaļais un sarkanais krāsu salikums, kas sastopams Latgales tautas tērpos. Ģimenē auga divas māsas. Bērnība, kad meitenē pamodās interese par zīmēšanu, tēvs bēniņos iekārtoja darbnīcu. Tēvs teicis: “Kad Antonija zīmē, viņu nedrīkst traucēt.” Māsa Regīna gāja ravēt, bet Antonija – zīmēt. (more…)