Daugavpilī notika zinātniskā konference

2023.gada 22. novembrī Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā notika zinātniskā konference “Latgales māksla”. Konference tika rīkota Latvijas Republikas proklamēšanas 105. gadadienas un Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja 85 gadu jubilejas svinēšanas ietvaros.

(more…)

Latvijas valsts svētku nedēļa Ludzas Novadpētniecības muzejā

Latvijas valsts svētku nedēļā Ludzas Novadpētniecības muzejs pulcināja novada izglītības iestāžu audzēkņus uz muzejpedagoģisko programmu “Mana Latvija”, kas veltīta Lāčplēša dienai un Latvijas Republikas neatkarības proklamēšanas dienai. Programmas laikā tās dalībniekiem bija iespēja iepazīties ar vēsturiskajām liecībām no LdNM krājuma, dzirdēt muzeja darbinieku stāstījumu par Latvijas valsts dibināšanu un Brīvības cīņām.


Ludzas Lielās sinagogas darba laiks svētku dienās

Darba laiks svētku dienās

Muzejā notiek darbs pie jaunās Vēstures ekspozīcijas daļas izveides

Viens no Ludzas Novadpētniecības muzeja darbības virzieniem ir Austrumlatgales kultūrvēsturiskā mantojuma popularizēšana, veidojot interesantas interaktīvas ekspozīcijas, un tā pieejamības nodrošināšana muzeja apmeklētājiem.  Jāatzīst, ka apmeklētāji muzeju pamatoti identificē ar tā ekspozīcijām.

(more…)

Atklāta radošo darbu izstāde “Mana dažādā – vienīgā Latvija”

2023.gada 20.oktobrī Ludzas Novadpētniecības muzejā tika atklāta radošo darbu izstāde “Mana dažādā – vienīgā Latvija”. Izstādē apskatāmi zīmējumi, pērlīšu rotas, mandalas, kvilings, darinājumi no dabas materiāliem, oriģināli apģērbu modeļi. To visu ir veidojuši Ludzas Bērnu un jauniešu centra pulciņu dalībnieki.

(more…)