Jaunsargi svinīgi nodod zvērestu

2020.gada 31. janvārī vairāk nekā 50 Ciblas, Zilupes un Ludzas novada skolu jaunieši nodeva svinīgo jaunsarga zvērestu.

Jaunsardzes departamenta 2. novada nodaļas vadītājs Juris Lelis, uzrunājot klātesošos svinīgajā pasākumā, uzsvēra, ka 31.janvāris mūsu valstij ļoti nozīmīgs datums, jo šajā datumā pirms 100 gadiem Latgale tika atbrīvota no boļševikiem.

Ludzas Novadpētniecības muzeja izglītojošā darba un darba ar apmeklētājiem vadītāja A.Loseviča pastāstīja klātesošiem par Brīvības cīņu gaitu, norādot, ka par Latvijas valsts pastāvēšanu cīnījās gan pieaugušie, gan skolēni.

(more…)

Atklāta P.Ostapceva gleznu izstāde

2020.gada 10.janvārī tika atklāta P.Ostapceva gleznu izstāde “Latgales krāsas”

Izstādes apskate ļauj ikvienam skatītājam izbaudīt krāsām bagāto Latgales dabu un rudens pilnbriedu, atrast acumirkļa skaistumu, kad vējš noglāsta trauslos magoņu ziedus, vai pasapņot par zilajām tālēm.

(more…)

Ludzas Lielās sinagogas darba laiks

Notiks P.Ostapceva gleznu izstādes atklāšana

Sveicam visus svētkos!

Atklāta I.Kraģa darbu izstāde

2019.gada 13.decembrī tika atklāta I.Kraģa darbui izstāde “Koka burvība”.

Pats autors bija īpaši pacilātā garastāvoklī, jo tas viņam bija īpašs pasākums – pirmā izstādes atklāšana.

“Vēlme pagata­vot ar paša rokām ko oriģinālu, atšķirīgu, ir urdījusi visu lai­ku. Kādu laiciņu esmu aizrāvies ar metālu, taču koks man tomēr ir mī­ļāks. Pārsvarā sa­viem darbiem iz­mantoju egli un priedi. Man ļoti patīk koka smarža, es allaž strādāju ar prieku. Materiālus savam darbam pārsvarā pērku, kaut arī tas nemaz nav tik viegli izdarāms. Taču, staigājot pa mežu, turu acis vaļā. Ja izdodas atrast kādu interesantas formas sakni, zaru vai koka izaugumu, noteikti arī tos izmantoju darbā. Reizēm interesantus un darbam noderīgus kokus izskalo upe”, – uzsver I.Kraģis.

(more…)