Atklāta G.Zālītes-Misānes darbu izstāde

Ludzas pilsētas svētku ietvaros 2019.gada 10.augustā tika atklāta notika G.Zālītes-Misānes gleznu personālizstāde “Radītprieks”. Ar siltu un sirsnīgu muzikālo priekšnesumu mākslinieci apsveica Tihovsku ģimene.

Lai gan Gunita  dzimusi Pļaviņās viņas tēva dzimtā vieta Ludzas novadā. Tāpēc mūsu pilsēta viņai ir ļoti tuva un mīļa.

(more…)

Ludzas Lielās sinagogas darba laiks svētku dienās


Darba laiks svētku dienās

Notiks G.Zālītes-Misānes izstādes atklāšana

No 10.jūlija skatāma krājuma mākslas darbu izstāde “Vasaras plaukumā”

“Muzeju nakts 2019” pasākumu apmeklēja vairāk nekā 700 cilvēku

Muzeju nakts ir tradicionāls Eiropas mēroga pasākums maijā, kad vienu nakti durvis ver lielākā daļa valsts muzeju, rīkojot īpašus pasākumus un aicinot apmeklēt muzejus bez maksas. Arī Ludzas Novadpētniecības muzejs aktīvi iesaistās starptautiskajā akcijā “Muzeju nakts”, piedāvājot saviem apmeklētājiem gan dažādus pasākumus, gan arī aktivitātes dažāda vecuma apmeklētājiem.

Iekļaujoties Latvijas simtgades stāstā, Muzeju nakts tēma 2019. gadā bija  Tālavas taurētājs. Tā kā 2019. gadā tiek atzīmēta Brīvības cīņu simtgade, tad muzeji šajā naktī tika aicināti pieminēt gan karalauka varonību, gan novērtēt tos, kuru cīņas ierocis bija vārds un taure, spalva un ota. Ludzas Novadpētniecības muzejs par sava novada varoni, ko īpaši gribējās godināt “Muzeju nakts” laikā, izvēlējās īstenu Latgales patriotu, izcilu mākslinieku, dzejnieku, Latgales vārda nesēju Antonu Kūkoju, kura devums Ludzas kultūras un sabiedriskajā dzīvē ir neatsverams. Viņš ir stāvējis arī pie Ludzas J. Soikana mākslas skolas dibināšanas šūpuļa un ilgus gadus vadījis šīs skolas dzīvi.

(more…)