Atklāta jauna izstāde

No 14.novembra skatāma izstāde “Par brīvu tēvzemi”

Atzīmējot Latvijas valsts svētku nedēļu un turot svētu Brīvības cīņu dalībnieku piemiņu, Ludzas Novadpētniecības muzeja darbinieki ir izveidojuši izstādi “Par brīvu tēvzemi”, kas no 2019. gada 14. novembra ir skatāma muzeja izstāžu zālē.

Svinīga ekspresizstādes atklāšana notika 2019. gada 13. novembrī Ludzas J. Soikana mākslas skolā, kad kopā ar skolas audzēkņiem tika runāts par Latvijas valsts izveidošanos, tās galvenajiem simboliem, Latvijas atbrīvošanas cīņu norisi Ludzas novadā un   Brīvības cīņu dalībnieku pašaizliedzību un drosmi. Izstādes mērķis  – palīdzēt jaunajai paaudzei izprast sarežģītās Latvijas valsts vēstures lappuses, notikumu gaitu un mudinātu kļūt par savas dzimtās zemes patriotiem un celt nacionālo pašapziņu.

(more…)

Ludzas Lielās sinagogas darba laiks svētku dienās

Ludzas muzeja darba laiks svētku dienās

Visaginas pilsētas bibliotēkas Mākslas galerijā atklāta Ludzas Novadpētniecības muzeja ceļojošā izstāde “Ludzas ielu poirtreti”.

Jau ilgus gadus Ludzas Novadpētniecības muzejs sadarbojas ar Visaginas pilsētas bibliotēkas Mākslas galeriju. Katru gadu Māklas galerijā tiek atklāta kāda no Ludzas Novadpētniecības muzeja darbinieku veidotajām izstādēm. Šogad Visaginas pilsētas iedzīvotājiem tiek piedāvāta unikāla iespēja iepazīties ar bagāto Ludzas pilsētas vēsturi un,  raugoties fotogrāfijās, veikt virtuālo pastaigu pa mūsu pilsētas ielām. Izstādē apskatāmas gan mūsdienu Ludzas fotogrāfijas, kuru autore ir LdNM ekspozīciju un izstāžu kuratore J. Supova, gan arī 20. gs. sākuma fotogrāfu darbi no LdNM krājuma, kas  aicina izstādes apmeklētājus doties aizraujošā ceļojumā pagātnē.

(more…)

Atklāta izstāde “Ars longa”

2019.gada 14.oktobrī tika atklāta Rēzeknes mākslas un dizaina vidusskolas audzēkņu darbu izstāde “Ars longa”.

Rēzeknes mākslas un dizaina vidusskola šogad svin savu 60 gadu jubileju.  Atzīmējot šo notikumu, Ludzas Novadpētniecības muzejs uzaicināja ciemos jaunos māksliniekus un dizainerus. Jāatzīmē, ka Rēzeknes mākslas un dizaina vidusskolas gaiteņos un auditorijās savas radošās gaitas uzsākuši vairāki Latvijas un pat pasaules mērogā pazīstami mākslinieki, keramiķi, modes dizaineri, režisori un dekoratori – inteliģenti un radoši cilvēki – mūsu valsts lepnums.

Skolas dibināšanā aktīvu līdzdalību ņēmis arī mūsu novadnieks Leons Tomašickis. Mūsu novadnieci, kādreidzējā skolas absolventi, tagadējā pasniedzēju mākslinieci A.Ritiņu ludzānieši pazīst pēc vairākām izstādēm Ludzas Novadpētniecības muzejā un J.Soikāna Ludzas mākslas skolā. Šo izglītības iestādi absolvējis arīdzan mākslinieks Andris Misāns. Ar Rēzeknes mākslas un dizaina vidusskolu ir saistīti Latgales dižgari A.Kūkojs un Vl.Paurs.

(more…)