Atklāta A.Denisenko gleznu izstāde “Rudens mozaika”

No 2018.gada 22.novembra skatāma A.Denisenko gleznu izstāde “Rudens mozaika”.

A. Denisenko ir Lietuvas gleznotājs reālists, lai gan mūsdienās šis mākslas stils nav no populārākajiem. Šodienas mākslinieki vairāk sliecas abstrakcijas virzienā, reālisma stilā gleznotu darbu uzskatot par vienkāršu ainavas kopiju. Bet tieši šāda glezna prasa no tās autora prasmi virtuozi rīkoties  ar mākslinieciskās izteiksmes līdzekļiem.

(more…)

Atklāta izstāde “Gods kalpot Latvijai!”

Ieskandinot Latvijas Valsts simtgadi, 6. novembrī par godu Robežsardzes dienai Ludzas Novadpētniecības muzejā  tika atklāta izstāde “ Gods kalpot Latvijai! Austrumu robežas vēsture, robežsargu likteņi”.

Pasākums tika organizēts sadarbībā ar Valsts robežsardzes Ludzas nodaļu un Valsts robežsardzes koledžu. Klātesošos ar svinīgu uzrunu sveica  Valsts robežsardzes Ludzas nodaļas priekšnieks pulkvedis Ivars Ruskulis. Par muzikālo noformējumu un patriotiskās noskaņas radīšanu rūpējās Valsts robežsardzes koledžas koris diriģentes Kristīnes Zeltiņas vadībā. Klātesošos robežsardzes darbiniekus profesionālajos svētkos sveica  Valsts robežsardzes koledžas direktors Mariks Petrušins. Viņš uzsvēra, ka muzeja veidotā izstāde ir liels ieguldījums mūsu jauniešu  patriotiskajā audzināšanā. Izstādes tapšanā aktīvu darbību ņēma arī  Valsts robežsardzes koledžas Robežsardzes muzejs, deponējot Ludzas Novadpētniecības muzejam vērtīgus un interesantus eksponātus, kas ataino mūsdienu dienestu uz robežas. Pasākumā piedalījās un klātesošos sveica Ludzas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Valdis Maslovskis.

(more…)


Notiks izstādes “Gods kaplot Latvijai” atklāšana

2018.gada 6.novembrī plkst. 11.00 notiks izstādes “Gods kalpot Latvijai! Austrumu robežas vēsture, robežsargu likteņi” atklāšana.

Ludzas Lielā sinagoga sestdienās strādā līdz 14.00

No 2018.gada 1.novembra līdz 2019.gada 1.aprīlim Ludzas Lielā sinagoga sestdienās strādā no 10.00 līdz 14.00

Muzejs sestdienās strādā līdz 15.00

No 2018.gada 1.novembra līdz 2019.gada 1.aprīlim sestdienās Ludzas Novadpētniecības muzejs strādā no 10.00 līdz 15.00.

Atklāta izstāde “Sauleskalna ezerzemes daba un ainavas”

Latgales Sauleskalna apkārtnes dziļie un tīrie ezeri ir pazīstami ar savu unikālo floru un faunu – nekur citur Latvijā un arī Baltijā nav vienkopus sastopami tik daudzi lieli un tīri dzidrūdens ezeri ar ļoti augstu ūdens kvalitāti un dzidrību, kuros mājo tik daudz retas un aizsargājamas sugas. Tāpēc šie ezeri un Sauleskalna ezerzeme ierindojama starp Latvijas izcilākajām dabas vērtībām. Savukārt Sauleskalna ezerzemes ainava ir viena no skaistākajām un iezīmīgākajām visā Latvijā. Taču Sauleskalna ezeri šobrīd daudzviet ir aizauguši, kā arī to apkaimes ainava degradējas. Lai pievērstu uzmanību Sauleskalna ezerzemes dabas vērtībām un veicinātu ilgtspējīgu vērtīgo ezeru apsaimniekošanu, Latvijas Dabas fonds īsteno projektu “Vides apziņas celšana par dzidrūdens ezeriem un to videi draudzīgu apsaimniekošanu Latgalē”.

Šī projekta ietvaros Latvijas Dabas fonda speciālisti izveidoja ceļojošu izstādi “Sauleskalna ezerzemes daba un ainavas”kurā apkopotas 1920.-1930. gadu fotogrāfijas, kā arī 1950.-1960. gadu attēlus un pēdējo 20 gadu laikā uzņemtas fotogrāfijas, kuras atspoguļo Sauleskalna ezerzemes unikālo ainavu un dabas vērtības. Izstāde bija vairākās Latgales pilsētās Skaistā, Dagdā, Aulejā, Krāslavā, Kombuļos, Aglonā un Ludzā.

(more…)