Notiks izstādes “Mēs” atklāšana

“Putnu dienas” ir klāt !

2023.gada 31.martā”Putnu dienās” Ludzas muzejā pulcējās daudzi  topošie dabas pētnieki. Aizraujošajā pasākumā, kuru vadīja Dabas aizsardzības pārvaldes dabas izglītības centra “Rāzna” vadītāja Regīna Indriķe, piedalījās Ludzas pilsētas vidusskolas, Ludzas 2. vidusskolas, Ciblas vidusskolas un J.Soikāna Ludzas mākslas skolas audzēkņi. Pasākuma laikā dalībnieki iepazinās ar Latvijas putnu sugu daudzveidību, ar putnu dzīvesveidu, varēja aplūkot un pat aptaustīt dažādas putnu ligzdas un noklausīties putnu balsis.

(more…)

Putnu dienas ieskandinām

Aprīļa pirmajā nedēļas nogalē, 1. un 2. aprīlī, Latvijas Ornitoloģijas biedrības virsvadībā norisināsies Putnu dienas 2023. Programmā paredzēti vairāk nekā trīsdesmit pasākumi, tostarp putnu vērošanas pārgājieni, veloekskursijas, pūču klausīšanās, putnu būrīšu darbnīcas, izstādes, lekcijas un citas tematiskas aktivitātes dažādās vietās Latvijā.
Ludzas Novadpētniecības muzejā Putnu dienām veltīts pasākums norisināsies 31.martā, laikā no plkst.13.00.

(more…)

Ar piemiņas pasākumu “Aizvestie. Neaizmirstie.” pieminēs 1949. gada 25. marta deportācijas.

Šī gada 25. martā plkst. 11.00, vienlaikus visos Latvijas novados un pilsētās, kā arī citviet pasaulē, pieminēs 74. gadadienu kopš 1949. gada 25. marta deportācijām, kad 42 300 Latvijas ļaudis tika vardarbīgi deportēti uz Krieviju.

(more…)

Aicinām veidot poļu dzimtas atmiņu nostāstu izstādi

2023. gadā Ludzas Novadpētniecības muzejs sadarbībā ar Latvijas Poļu savienības Ludzas nodaļu turpina veidot izstādi “Manas dzimtas atmiņu stāsti”. Ludzas novada iedzīvotāji, kuriem dzimtas kokā ierakstīts kāds poļu sencis, aicināti dalīties atmiņās vai ģimenes nostāstos, atnesot materiālus uz Ludzas Novadpētniecības muzeju (Ludzā, Kuļņeva ielā 2) vai iesūtot materiālus uz e-pastu: muzejs@ludzasnovads.lv.

(more…)

Atklāta I.Losevičas darbu izstāde

2023.gada 14.februārī notika I.Losevičas makramē tehnikā veidoto darbu izstādes “Sajūtu krustcelēs” atklāšana. Inga ludzāniešiem ir labi zināma, jo dzimusi un augusi mūsu Ludzā, kā arī visu laiku ir strādājusi šajā pilsētā. Dzimusi Inga 1972. gada 16. decembrī. Pēc  Ludzas 1. vidusskoluas absolvēšanas, māksliniece turpinājusi studēt Latgales amatniecības meistaru skolā Bērzgalē, jo vēlējusies kļūt par mājturības skolotāju. Lai iegūtu augstāko izglītību, Inga iestājās Rēzeknes Augstskolas Pedagoģijas fakultātē. Pēc dažiem gadiem, darbojoties izglītības jomā,  Inga nolēma padziļināt savas zināšanas, tāpēc ieguva arī maģistra grādu pedagoģijā.

(more…)