Atklāta F.Fedorenko izšūto darbu izstāde


“Īstā dzīve sākas tikai pēc četrdesmit”- teica visiem tik labi zināmās kinofilmas “Maskava asarām netic” varone. Fainai Fedorenkovai tā sākās 70 gados. “Visu dzīvi daudz strādāju, turpināju arī to darīt pat pēc aiziešanas pensijā. 70 gados izlēmu sākt jaunu dzīvi: nomainīju dzīvesvietu un sāku nodarboties ar to, par ko dvēseles dziļumos jau biju sapņojusi vairākus gadus, – izšūt krustdūrienā. Nu jau 13 gadus daru to ar patiesu aizraušanos.”

F. Fedorenkovas vairāku gadu rūpīgā darba augļi – vairāki desmiti mākslinieciski izšūto gleznu. Līdz izstādes atklāšanai par Fainas veikumu varēja priecāties tikai tuvinieki un draugi. Tagad ar viņas izšūtajām gleznām var iepzīties ikviens dekoratīvās mākslas cienītājs. Fainas Fedorenkovas izšūto darbu izstādes atklāšana Ludzas Novadpētniecības muzejā  notika šī gada 7. februārī. Lai sveiktu darbu autori, muzejā bija pulcējušies ļoti daudzi Fainas draugi, paziņas, kā arī viņas talanta cienītāji. Tik kupli apmeklētas izstādes atklāšanas muzejā ir retums. Meistarīgie izšuvumi krustdūrienā ir patiesa “žanra klasika”, kas mūsdienās jau ir piemirsta. 

Ar F. Fedorenkovas prasmīgajām rokām darinātie izšuvumi atgriež apmeklētājus zelta laikmetā. Uz mums noraugās Turgeņeva meiteņu, Puškina skaistuļu un Balzaka sieviešu tēli. Tehnoloģijām piesātinātajā mūsdienu pasaulē grūti iedomāties jaunietes, kas vakaros centīgi darina smalkus izšuvumus. Tāpēc tikšanās ar klasiskā izšuvuma meistari F. Fedorenkovu ir īsta veiksme. Faina atzīstas: “izšūšana prasa lielu pacietību, neatlaidību. Jaunatnei grūti nosēdēt vienā vietā. Tie, kas kādreiz nāca pie manis apgūt šo amatu, ilgi neizturēja – pietrūka pacietības. Es izšuju nesteidzoties, ar pirkstiem nogludinu katru izvilkto diedziņu. Man tā ir gluži kā meditācija, iespēja atslēgties no visām domām, pārdzīvojumiem, norobežoties no ārpasaules – tikai es un mans darbs, dvēselē iestājas miers.” Tā par savu daiļradi atklāšanas pasākumā Ludzas Novadpētniecības muzejā stāstīja Faina Fedorenkova.

Izstādes atklāšanas pasākuma dalībnieki
F.Fedorenko ar izstādes atklāšanu apsveica V.Belovs

Visi interesenti tiek laipni aicināti iepazīties ar F. Fedorenkovas izšuvumiem, kas būs skatāmi Ludzas Novadpētniecības muzejā līdz 2019. gada martam.