Atklāta izstāde “Ars longa”


2019.gada 14.oktobrī tika atklāta Rēzeknes mākslas un dizaina vidusskolas audzēkņu darbu izstāde “Ars longa”.

Rēzeknes mākslas un dizaina vidusskola šogad svin savu 60 gadu jubileju.  Atzīmējot šo notikumu, Ludzas Novadpētniecības muzejs uzaicināja ciemos jaunos māksliniekus un dizainerus. Jāatzīmē, ka Rēzeknes mākslas un dizaina vidusskolas gaiteņos un auditorijās savas radošās gaitas uzsākuši vairāki Latvijas un pat pasaules mērogā pazīstami mākslinieki, keramiķi, modes dizaineri, režisori un dekoratori – inteliģenti un radoši cilvēki – mūsu valsts lepnums.

Skolas dibināšanā aktīvu līdzdalību ņēmis arī mūsu novadnieks Leons Tomašickis. Mūsu novadnieci, kādreidzējā skolas absolventi, tagadējā pasniedzēju mākslinieci A.Ritiņu ludzānieši pazīst pēc vairākām izstādēm Ludzas Novadpētniecības muzejā un J.Soikāna Ludzas mākslas skolā. Šo izglītības iestādi absolvējis arīdzan mākslinieks Andris Misāns. Ar Rēzeknes mākslas un dizaina vidusskolu ir saistīti Latgales dižgari A.Kūkojs un Vl.Paurs.

Izstādes atklāšanā piedalījās 6 jauni, talantīgi mākslinieki. Notiekošais viņiem ilgi paliks atmiņā, jo šajā īpašajā dienā viņu mākslas darbus aplūkoja skatītāji un dalījās iespaidos par redzēto.

Pasākumā piedalījās Rēzeknes mākslas un dizaina vidusskolas izstāžu kuratore Ināra Jackovska. Pateicoties Ināras pūlēm un rūpēm studentu darbi tika izstādīti Ludzas Novadpētniecības muzejā. Izstādei Ināra pati atlasīja mākslas un dizaina darbus. Pateicoties šiem krāšnajiem spilgtajiem darbiem mēs varam iepazīties ar Rēzeknes mākslas un dizaina vidusskolas darbu virzieniem.

I.Jackovska uzsvēra, ka izvēlējusies darbus kopā ar programmu vadītājiem. Galvenie kritēriji – darba kvali­tāte, profesionālā varēšana, bet galvenais – vai eksponāts spēj pārliecināt un aizraut skatītāju, vai tajā ir jūtama mākslas elpa.

Izstādes apmeklētāja uzmanību noteikti piesaistīs J.Šilovas miniatūro portretu krājums “Personības”. Tajos viņa portretējusi savus kursa biedrus un pasniedzējus. Jūrams, ka autore savos darbos centusies  attēlot ne tikai cilvēka ārieni, bet arī parādīt skatītājam viņa dvēseli. Darbos manāma minimāla tendence uz šaržu, tomēr tā ir tik niecīga, ka nekādā ziņā neietekmē kop­iespaidu, un portreti tiek uz­tverti kā reālistiski.

Intas Ievas Borisas veidotie vides objekti ir interesanti un neparasti. Tie raisa visdažā­dākās asociācijas – no Arlekīna un Pulčinellas līdz pat lellēm no šausmu filmām.

Rēzeknes mākslas un dizaina vidusskolas apģērbu dizaina nodaļas vadītāja Kristīne Binduka klātesošos aicināja piedalīties radošajās darbnīcās, kuras vadīja audzēkņi. Darbnīcās pasākuma dalībnieki varēja ne tikai aizraujoši pavadīt laiku, bet arī guva iespēju kārtīgi iztaujāt vienaudžus par to, cik interesanti mācīties Rēzeknes mākslas un dizaina vidusskolā.