Atklāta izstāde „Kaids vīnmār… naaizmierstuļu stuoteņus stota”


Savu 25. gadu jubileju J.Soikāna Ludzas mākslas skola svin ar vērienu. Šim notikumam par godu veltīta virkne dažādu pasākumu, viens no tiem – izstādes “Kaids vīnmār… naaizmierstuļu stouteņus stota!”atklāšana Ludzas Novadpētniecības muzejā. Izstādes atklāšanā 21. aprīlī uz J.Soikāna Ludzas mākslas skolas un tās Nautrēnu filiāles absolventu darbiem paskatīties ieradās tagadējie skolas audzēkņi, pedagogi, mākslas skolas sadarbības partneri no Ludzas policijas. Savu 25. gadu jubileju Ludzas mākslas skola svin ar vērienu. Šim notikumam par godu veltīta virkne dažādu pasākumu, viens no tiem – izstādes “Kaids vīnmār… naaizmierstuļu studeņus stota!”atklāšana Ludzas Novadpētniecības muzejā. Izstādes atklāšanā 21. aprīlī uz Ludzas mākslas skolas un tās Nautrēnu filiāles absolventu darbiem paskatīties ieradās tagadējie skolas audzēkņi, pedagogi, mākslas skolas sadarbības partneri no Ludzas policijas.

Ludzas Jura Soikana mākslas skolas audzekni un pedagogi izstādes atklāšanas laikā

 

25 krāsaini gadi

                  Daiļrades lauks – 654 m2, 16 aizraujoši mācību priekšmeti, 10 talantīgi pedagogi, 255 kg izdzertas kafijas, 2500 kg izmantotu krāsu, 150000 izzīmētu zīmuļu – ar tādu bagāžu J. Soikana Ludzas  mākslas skola iesoļoja savā jubilejas gadā.

                 Pirms ceturdaļgadsimta ievērojams Latgales kultūras un sabiedriskais darbinieks A. Kūkojs pieņēma liktenīgu lēmumu: mākslas skolai Ludzā – BŪT. 1991. gada 18. jūnijā darbā mākslas skolā tika pieņemts pirmais darbinieks, bet jau rudenī skola uzņēma savās telpās pirmos audzēkņus. Skolai nācās pārdzīvot ne mazums grūtību: A. Kūkojs sešu gadu garumā meklēja skolai piemērotu ēku. Kādreizējās pilsētas viesnīcas koka ēka Stacijas un Kr. Barona ielu krustojumā bija pirmā skolas mājvieta, kas īsti nemaz neatbilda tās vajadzībām. Bijušie rajona partijas komitejas darba kabineti arī nekļuva par skolas mājvietu. Trešā vieta izrādījās laimīgā. Tā jau 19 gadus sarkano kieģeļu nams ar baltajām kolonnām pie ieejas durvīm ir kļuvis par vietu, kur jaunie ludzānieši apgūst mākslas pamatus. Namu pirms vairāk nekā 140 gadiem ir cēlis vietējais muižnieks un uzņēmējs M. Plens. Pavisam nesen tas tika renovēts un skola ieguva otru elpu.

                 Savu 25. gadu jubileju Ludzas mākslas skola svin ar vērienu. Šim notikumam par godu veltīta virkne dažādu pasākumu, viens no tiem – izstādes “Kaids vīnmār… naaizmierstuļu stuoteņus stota!”atklāšana Ludzas Novadpētniecības muzejā. Izstādes atklāšanā 21. aprīlī uz Ludzas mākslas skolas un tās Nautrēnu filiāles absolventu darbiem paskatīties ieradās tagadējie skolas audzēkņi, pedagogi, mākslas skolas sadarbības partneri no Ludzas policijas. Izstādes “Kaids vīnmār… naaizmierstuļu stuoteņus stota!” atklāšanā mākslas skolas direktore S. Vorkale teica: “Mēs nevaram zināt kur, kā un kādus asnus dos mūsu pedagogu iesētās radošās sēklas. Mūsu audzēkņi skolu beidz kā pusaudži, mēs viņus satiekam jau kā pieaugušus cilvēkus, daudzi no kuriem, paši kļuvuši par vecākiem, pie mums atved savus bērnus. Mēs bieži uzdodam bijušajiem audzēkņiem jautājumu: ko jums ir devuši mākslas skolā aizvadītie gadi? Daudzi no mūsu skolas absolventiem studē Sanktpēterburgā, Eiropā, citi ir iestājušies Latvijas Mākslas akadēmijā. Tie audzēkņi, kas savu dzīvi nav saistījuši ar mākslu, atbild: – mēs zīmējam kopā ar mūsu bērniem. Tāpēc ir tik svarīgi, lai kaids vīnmār… naaizmierstuļu stuoteņus stota…”

 

Jura Soikana Ludzas mākslas skolas direktore S. Vorkale izstādes atklāšanas laikā

Valsts policijas dienesta Ludzas iecirkņa pārstāvis apsveic Ludzas Jura Soikana mākslas skolas direktori S. Vorkali ar jubileju