Atklāta izstāde “”Tauriņi” viz”


Ludzas pilsētas svētku ietvaros Ludzas Novadpētniecības muzejā tika atklāta Igovenu ģimenes darbu izstāde ““Tauriņi” viz”. Izstādē skatāmi Ilonas adījumi, Aivara un Kaspara kokgriezumi, Kristīnes gleznas un pērļošanas tehnikā veidotās kompozīcijas, Miķeļa kokā iededzinātie zīmējumi. Par sevi radošā ģimene saka: “Mūsu ģimenes pašizpausme – mēs darot radam, vienkārši tā aiz prieka, laimes un gara spēka.”

Jau vairāk nekā 4 gadus Ilona darbojas Ludzas adītāju klubiņā “Musturprieks”. “Mēs kopā radoši pavadām laiku, dalāmies ar idejām un pilnveidojam savas prasmes. Mana vecmamma daudz tamborēja un adīja. Jau agrā bērnībā jūsmoju par vecmāmiņas brīnišķīgajiem rokdarbiem.  Atceros, ka mūsu mājā bija daudz skaistu tamborējumu un tad, kad man bija sava ģimene, ļoti vēlējos, lai arī manās mājās ir tikpat skaisti”.

Igovenu ģimeni sveic Ludzas Novadpētniecības muzeja direktore M.Bule

Aivars stāsta: “Mans pirmais darbs tapa vidusskolas laikos, kad es pie tēva atvilktnē atradu mammas skalpeli un izgrebu savu “gara darbu”. Būdams lauku puika, kurš nevar nosēdēt mierā, es visu laiku ņemos ar koku. Tā kā mājās visu laiku nodarbojamies ar kokapstrādi, arī dēlam Kasparam šis arods nav svešs.”

Radošo ģimeni sveikt ar izstādes atklāšanu bija ieradušies gan pašvaldības pārstāvji, gan kolēģi, gan radi un draugi. Ludzas pilsētas domes priekšsēdētājs Edgars Mekšs atzina, ka Ludzas novads var lepoties ar stiprām un radošām ģimenēm. Arī Igovenu ģimene ir viena no tām.

Atzinīgus vārdus radošajai ģimenei velta Ludzas pilsētas domes priekšsēdētājs Edgars Mekšs

                Ar muzikālo piekšnesumu pasākumā uzstājās Ludzas mūzikas skolas pedagogs Boriss Ivanovs. Paldies visiem, kas atrada laiku, lai būtu kopā ar māksliniekiem un svinētu mūsu pilsētas 846. gadadienu! Laipni aicināti uz Ludzas Novadpētniecības muzeju apskatīt izstādi “”Tauriņi” viz”.