Atklāta izstāde „Viss sākās Ļucinas štetelē”


2016.gada 21.janvārī tika atklāta izstāde „Viss sākās Ļucinas štetelē”. Izstāde veltīta vienam no ievērojamākajiem 20.gadsimta Ludzas fotogrāfam Vulfam Frankam un viņa dēlam—pasaulslavenajam  kinorežisoram Hercam Frankam.  Franku vārds cieši saistīts ar Ludzu un tās vēsturi. Pateicoties V.Frankam un viņa atstātajam  foto mantojumam mēs varam redzēt, kā izskatījās Ludzas pislēta 20.gs. sākumā.  1926.gadā Ludzā dzimušais H.Franks savās atmiņās rakstīja: Ludzā es iemācījos visu, kas man noderēja izejot  lielajā dzīvē.

2016.gada 21.janvārī tika atklāta izstāde „Viss sākās Ļucinas štetelē”. Izstāde veltīta vienam no ievērojamākajiem 20.gadsimta Ludzas fotogrāfam Vulfam Frankam un viņa dēlam—pasaulslavenajam  kinorežisoram Hercam Frankam.  Franku vārds cieši saistīts ar Ludzu un tās vēsturi. Pateicoties V.Frankam un viņa atstātajam  foto mantojumam mēs varam redzēt, kā izskatījās Ludzas pislēta 20.gs. sākumā.  1926.gadā Ludzā dzimušais H.Franks savās atmiņās rakstīja: Ludzā es iemācījos visu, kas man noderēja izejot  lielajā dzīvē. Dzīvojot Ludzā es jūtos, kā Izraēlā. Tā kā putnam ir divi spārni man ir divas dzimtenes – Ludza un Izraēla”.

Pasākumā piedalījās Izraēlas ārkārtas un pilnvarotā vēstniece Latvijā Lironne Bar-Sadeha, kura uzstājās izstādes atklāšanā ar uzrunu. Viņa uzvēra, ka šīs izstādes atklāšana  nostiprinās kultūras sakarus starp Latviju un Izraēlu. Pasākuma laikā  Izraēlas ārkārtas un pilnvarotā vēstniece Latvijā tikās  ar Ludzas  ebreju kopienas pārstāvjiem, lai apspriestu aktuālākos jautājumus.

Pasākumā uzstājās Ludzas novada pašvaldības priekšsēdētāja A.Gendele. Ludzas Novadpētniecības muzeja direktore M.Bule un ekspozīciju un izstāžu kurators V.Dzevaltovskis iepazīstināja klātesošos ar Vulfa un Herca Franku dzīvi un radošiem panākumiem.

Ar brīnišķīgu uzstāšanos klātesošos iepriecināja Ludzas 2.vidusskolas audzēkne Cira Talardava.

Noslēgumā notika H.Franka dokumentālās filmas „Flashback” fragmenta demonstrācija.