Atklāta O.Averčenko mācību darbu izstāde „Debija”


2014.gada 29.martā tika atklāta O.Averčenko mācību darbu izstāde „Debija”. Ļoti patīkami, ka tieši Ludzas muzejs bija kļuvis māksliniecei par savdabīgiem vārtiem plašajā mākslas pasaulē. 

Māksliniece O.Averčenko ar vizuālās mākslas studijas vadītāju V.Makovoju 

Atklāta O.Averčenko mācību darbu

izstāde „Debija”

2014.gada 29.martā tika atklāta O.Averčenko mācību darbu izstāde „Debija”. Ļoti patīkami, ka tieši Ludzas muzejs bija kļuvis māksliniecei par savdabīgiem vārtiem plašajā mākslas pasaulē.

Paskatoties uz akvareļiem un grafikas darbiem, uzreiz kļūst saprotams, ka autore ir ieguldījusi tajos daļiņu no savas dvēseles, jo mākslinieka radošais gars ir atkarīgs nevis no noskaņojuma vai mistiskā jūtu pieplūduma, bet no tā, cik tas ir ieinteresēts savā darbā.

Olgu iedvesmo ideja, ko viņa atspoguļo savās gleznās. Viņa nav izglītības mākslas jomā, taču šai jaunajai māksliniecei izdevies atrast pašizpausmes valodu, kas uzrunā skatītāju.

– Manuprāt, viens no veiksmes priekšnoteikumiem ir prasme domāt. Tad mūsu domas kā enerģijas veids atrod pareizo ceļu Kosmosā un atgriežas, nesot veiksmi, – tā savu kredo prezentē pati autore.

Kopš bērnības mākslinieces dvēselē kvēloja radošā dzirksts un interese par daiļo, tēlotājmākslai Olga Averčenko pievērsusies pirms dažiem gadiem, kad pievienojās mākslinieka Valērija Makovoja studijas audzēkņiem.

Šodien es, liekas, uztraucos vēl vairāk par Olgu, – uzsvēra Valērijs Makovojs, – viņai tā ir pirmā personālizstāde un es ceru, ka mēs vēl atklāsim daudzas viņas izstādes, jo Olgai  ir iespēja kļūt par slaveno mākslinieci.

Vecmāmiņa Sofija Averčenko mazmeitai sagatavoja īpašu dāvanu – albūmu ar atmiņām par Olgas bērnības gadiem.

Šo dāvanu es gatavoju ne vienu vien gadu. Albūmā savākts daudz atmiņu, fotogrāfiju, zīmējumu par tavu bērnību, – pastāstīja S.Averčenko, – es uzskatu, ka katra cilvēka dzīve ir avots. Kad cilvēks piedzimst, tad šis avots sāk tecēt. Citam tas ir lielāks, citam mazāks. Vienreiz es palūdzu Olgai uzzīmēt avotu, bet kad zīmējums tapis, es biju ļoti izbrīnīta, jo uzzīmētajā avotā es pazinu to avotu, kas bija pie mājas, kur dzīvoju es ar savu vīru. Bet izbrīnīta biju tāpēc, ka Olga tur ne vienu reizi nav bijusi, bet attēlojusi šo avotu ļoti reālistiski. Brīnumi mūsu dzīvē tomēr notiek…

Izstādes atklāšanā Olgu sveica skolotāji un radi. Ar muzikālo priekšnesumu uzstājās  Averčenko ģimenes draugs Kirils.

Lapni aicināti baudīt šo gaišo un pozitīvo gleznu izstādi!