Atklāta Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas studentu un pasniedzēju grafikas darbu izstāde “Turpinājums”


2018.gada 25.janvārī tika atklāta Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas studentu un pasniedzēju grafikas darbu izstāde “Turpinājums”.

Izstāde ir turpinājums 2016.gada izstādei Latgales vēstniecībā GORS „Pēctecība” Rēzeknē, kurā piedalījās arī Latvijā un ārzemēs pazīstamā grafiķe – litogrāfijas un praktiskās heraldikas meistare, Latvijas Mākslas akadēmijas un Daugavpils Universitātes pedagoģe Ilze Lībiete. Izstādes saknes bija meklējamas triju paaudžu saskares punktos, SKOLOTĀJS/docētājs – SKOLĒNS/students tandēmā. Liels SKOLOTĀJS – ne tas, kurš vienkārši nodod zināšanas saviem skolēniem, bet tas, kurš modina viņos interesi par zināšanām un vēlmi tās iegūt patstāvīgi. SKOLOTĀJS skolēnam savā būtībā ir kā iedvesmas avots. SKOLOTĀJA lielums vienmēr tiek mērīts pēc skolēnu skaita, kuri pārspēj SKOLOTĀJU… Viduvējs skolotājs stāsta, labs izskaidro, ļoti labs skolotājs demonstrē, savukārt izcils iedvesmo… Pedagoģe un māksliniece Ilze Lībiete savā laikā ir iedvesmojusi grafikas mākslai savu studenti Diānu Apeli, kura savukārt turpina iedvesmot studentus radīt tālāk un neapstāties savā radošajā izaugsmē.

 

(Pirmais no kreisās) Ludzas novada pašvaldības priekšsēdētāja vietnieks V.Maslovskis novēlēja māksliniekiem panākumus radošajā darbā

Izstādes atklāšanas laikā, 25. janvārī, notika arī Diānas Apeles sastādītā mākslas kataloga “GRAFIKA” prezentācija. Pasākumā Ludzas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Valdis Maslovskis izteica gandarījumu par to, ka radošā pēctecība un sinerģija starp māksliniekiem veicināja uzsākt mūsu novada pašvaldības iestāžu sadarbību ar Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmiju. Viņš novēlēja māksliniekiem daudz radošu ideju un veiksmi pilnveidošanās ceļā.

Pasākumā uzstājās Ludzas Tautas nama senjoru ansamblis “Sarmas zieds”

Izstādē eksponētas RTA docētājas, mākslinieces un dizaineres Diānas Apeles grafikas, RTA profesionālā maģistra studiju programmas „Dizains” studiju moduļa „Grafiskais dizains” absolventu – Sarmas Delveres, Irēnas Kivrānes (Ivanova), Inetas Zvonņikovas, Nataļjas Losānes, Ilzes Kukules, Diānas Poševas, Agates Ignatovičas, kā arī šobrīd programmā studējošo studentu – Ineses Dundures, Santas Miezītes, Aivas Titovas, Kristīnas Tribrates, Lauras Greizes, Inas Treiliņas, Dainas Dzerkales, Kristiānas Manukinas, Guntas Salmanes un Viktorijas Loktionovas – grafikas darbi.

Ludzas Novadpētniecības muzejā izstāde „Turpinājums” būs skatāma līdz šā gada 28. februārim.