Atskats uz biedrības ”Musturprieks” izstādes atklāšanu


           2024. gada 18. maijā Ludzas Novadpētniecības muzejā “Muzeju nakts” laikā tika atklāta biedrības “Musturprieks” dalībnieču darbu izstāde “Ziedi”. Biedrības definētais mērķis ir seno amatu prasmju, tradīciju saglabāšana un jaunu rokdarbu tehniku iepazīšana, integrēšana mūsdienu māksla un kultūrā un to nodošana nākamajām paaudzēm. Ko “Musturprieka” dalībnieces pilda 100%, jo darbi grezno nevien stendus un sienas, bet arī viņas pašas tajos rotājas, kā piemērus varam minēt valdzinošus svārkus un intereģējošu somiņu, kas bija manāmi izstādes atvēršanas laikā.
          Izstādes atklāšana notika draudzīgā gaisotnē ar dziesmām un sarunām. Kad dziedāja biedrības vadītāja Aija Jonikāne visi klātesošie vienojās kopīgā dziedāšanā. Tā bija jauka pozitīvu cilvēku kopābūšana.
          Izstādē savus darbus rāda: Ināra Evertovska, Daina Kaziniece, Natālija Arsenoviča, Renāte Bondare, Marija Kuzņecova, Inta Duncāne, Dace Ruško, Marija Leščinska, Irēna Narnicka, Anita Strazdiņa, Vija Plenkova, Evita Andrejeva, Aija Jonikāne, Ināra Donska, Anna Ameļčenkova, Dagnija Sadovska, Janina Biļskaja, Iveta Silkāne, Jolanta Zoša.
 

                              Ludzas Novadpētniecības muzejam ir ilggadēja sadarbība ar biedrību “Musturprieks” un jau 8. jūnijā muzeja teritorijā notiks publiskā adīšana, kur aicināti piedalīties visi interesenti.