Eiropas kultūras mantojuma dienu 2023 ietvaros var apskatīt Ludzas Lielo sinagogu

Ir pagājuši vairāk nekā trīsdesmit gadi kopš Eiropas kultūras mantojuma dienu radīšanas. Šī skaistā, mantojuma ideālus vienojošā tradīcija ik gadu septembrī iekustina vairāk nekā 20 miljonu cilvēku prātus, dodot piepildījumu Eiropas identitātes labākai izpratnei.

(more…)

Aicinām pieteikties jaunajai vakancei

Ludzas Novadpētniecības muzejs aicina darbā krājuma glabātāju! 

Ludzas Novadpētniecības muzejs izsludina konkursu uz vakanto muzeja krājuma glabātāja amatu (uz pilnu darba slodzi un nenoteiktu laiku).

 

(more…)

Atklāta izstāde “”Tauriņi” viz”

Ludzas pilsētas svētku ietvaros Ludzas Novadpētniecības muzejā tika atklāta Igovenu ģimenes darbu izstāde ““Tauriņi” viz”. Izstādē skatāmi Ilonas adījumi, Aivara un Kaspara kokgriezumi, Kristīnes gleznas un pērļošanas tehnikā veidotās kompozīcijas, Miķeļa kokā iededzinātie zīmējumi. Par sevi radošā ģimene saka: “Mūsu ģimenes pašizpausme – mēs darot radam, vienkārši tā aiz prieka, laimes un gara spēka.”

(more…)

Notiks Igovenu ģimenes darbu izstādes atklāšana

Tāds īsts mākslinieks mums ir viens – Kristīne, pēc profesijas pabeigusi gan Rēzeknes Mākslas un Dizaina vidusskolu, gan Mākslas akadēmiju. Par to, ka mēs esot radoši un būtu jādalās savā arodā un saviem darbiem un darbiņiem, saņēmām atziņas no draugiem, radiem un paziņām. Citādi mums tas visiem, diezgan droši varam teikt, kā tāda pašizpausme vien ir un vienmēr vēlme kaut ko rosīties un darīties, par ko pašiem, protams, prieks – ir ar ko palepoties un vienam par otru palielīties!

(more…)

Pētnieki iepazīstas ar arheoloģijas kolekciju

2023.gada 26. un 27. jūnijā ar Ludzas Novadpētniecības muzeja (LdNM) unikālo akmens laikmeta arheoloģijas kolekciju iepazinās pētnieki no Tartu un Helsinku universitātēm un Latvijas Vēstures institūta.

(more…)

Atklāta J.Ļubkas metāla kalumu izstāde “Lukturis”

2023.gada 21.jūnijā Ludzas Novadpētniecības muzejā tika atklāta pirmā J. Ļubkas metālkalumu personālizstāde “Lukturis”, kur starp smagnējiem un pamatīgiem darbiem ieraugāmas arī smalkas rotaslietas. Izstādi papildina fotogrāfijas, kas atspoguļo autora radošo daiļradi.

(more…)