G.Tolordavam pirmā mākslas darbu personālizstāde muzejā


2018. gada 17. maijā plkst. 16.00 Ludzas Novadpētniecības muzejā tika atklāta G. Tolordavas pirmā personālizstāde “Mana Latgale”.

Mūsu pusē George Tolordava ir labi zināms cilvēks.  Daudzi viņu pazīst kā izcilu mediķi – George Tolordava ir augsti kvalificēts ārsts – urologs, turklāt vienīgais šīs jomas speciālists Ludzā. Daudzi ludzānieši viņu zina kā gādīgu ģimenes cilvēku. Pilsētnieki atzīst, ka George ir  atsaucīgs, vienmēr gatavs palīdzēt, turklāt ļoti vienkāršs cilvēks. Bet ne tik daudzi zina, ka George Tolordava ir mākslinieciski radoša personība.

Ārsts George Tolordava ar gleznošanu aizrāvies jau kopš agras jaunības. Kā apgalvo pats mākslinieks, visražīgākais un vislabvēlīgākais laiks mākslas darbu tapšanai ir bijuši astoņi Ludzā pavadītie gadi. Šajā laikā tapušas aptuveni 100 gleznas, kuru galvenie motīvi – Latgales un Gruzijas ainavas, kā arī klusā daba.

 

Mākslinieka darbi izceļas ar ļoti spilgtām krāsām. Auksto un silto toņu veiksmīgā saspēle rada tiem īpašu noskaņu. G. Tolordavas gleznotās Latgales ainavas piepildītas ar sauli un gaismu, kas atklāj autora kā dienvidnieka spilgti emocionālo individualitāti.

Ludzas novada pašvaldības priekšsēdētājs E.Mekšs apsveica mākslinieku un novēlēja panākumus radošajā darbā un uzsvēra, ka Ludzas novads var lepoties, ka šeit dzīvo un strādā tik talantīgs cilvēks. Ludzas novada pašvaldības priekšsēdētāja vietniece sociālajos, izglītības un kultūras jautājumos J.Kušča uzsvēra, ka pirmās personālizstādes atklāšana būs pamats mākslinieka radošiem panākumiem. Iepazīties ar G.Talardavas daiļradi ieradās J.Soikāna Ludzas mākslas pamatskolas direktore S.Vorkale, kā arī skolas pedagogi. Ludzas 2.vidusskolas direktore Z.Buliga sirsnīgi apsveica mākslinieku ar pirmās personālizstādes atklāšanu. Apsveikt savu kolēģi G.Tolordavu ieradās arī Ludzas ārsti V.Timofejevs un G.Sunītis.

Izstāde “Mana Latgale” izraisīja lielu interesi ne tikai ludzāniešu vidū. Apsveikt mākslinieku atbrauca viņa draugs P.Ostapcevs kopā ar Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieci izglītības, kultūras un sociālajos jautājumos Lidiju Ostapcevu.

Izstādē var aplūkot arī mākslinieka meitas Ciras Tolordavas darbus. Cira no tēva ir mantojusi ne tikai mākslinieciskās dotības, bet arī ir kļuvusi par Tolordavu ģimenes ārstu dinastijas turpinātāju. Dotajā brīdī viņa studē Rīgas Stradiņa universitātes Medicīnas fakultātē.