G.Tolordavas izstāde


No 2020.gada  18.septembra Ludzas Novadpētniecības muzejā skatāma G. Tolordavas personālizstāde “Saules un gaismas varā”.


Mūsu pusē George Tolordava ir labi zināms cilvēks.  Daudzi viņu pazīst kā izcilu mediķi – George Tolordava ir augsti kvalificēts ārsts – urologs, turklāt vienīgais šīs jomas speciālists Ludzā. Daudzi ludzānieši viņu zina kā gādīgu ģimenes cilvēku. Pilsētnieki atzīst, ka George ir  atsaucīgs, vienmēr gatavs palīdzēt, turklāt ļoti vienkāršs cilvēks. Bet ne tik daudzi zina, ka George Tolordava ir mākslinieciski radoša personība. Ārsts George Tolordava ar gleznošanu aizrāvies jau kopš agras jaunības. Kā apgalvo pats mākslinieks, visražīgākais un vislabvēlīgākais laiks mākslas darbu tapšanai ir bijuši Ludzā pavadītie gadi. Šajā laikā tapušas aptuveni vairāk nekā 100 gleznas, kuru galvenie motīvi – Latgales un Gruzijas ainavas, kā arī klusā daba.
 
Mākslinieka darbi izceļas ar ļoti spilgtām krāsām. Auksto un silto toņu veiksmīgā saspēle rada tiem īpašu noskaņu. G. Tolordavas gleznotās Latgales ainavas piepildītas ar sauli un gaismu, kas atklāj autora kā dienvidnieka spilgti emocionālo individualitāti.

 Aicinām ludzāniešus un pilsētas viesus iepazīt G.Tolordavas radošo veikumu!