Jaunsargi svinīgi nodod zvērestu


2020.gada 31. janvārī vairāk nekā 50 Ciblas, Zilupes un Ludzas novada skolu jaunieši nodeva svinīgo jaunsarga zvērestu.

Jaunsardzes departamenta 2. novada nodaļas vadītājs Juris Lelis, uzrunājot klātesošos svinīgajā pasākumā, uzsvēra, ka 31.janvāris mūsu valstij ļoti nozīmīgs datums, jo šajā datumā pirms 100 gadiem Latgale tika atbrīvota no boļševikiem.

Ludzas Novadpētniecības muzeja izglītojošā darba un darba ar apmeklētājiem vadītāja A.Loseviča pastāstīja klātesošiem par Brīvības cīņu gaitu, norādot, ka par Latvijas valsts pastāvēšanu cīnījās gan pieaugušie, gan skolēni.

Pēc kopīgas Latvijas valsts himnas dziedāšanas jaunieši svinīgi apsolīja nežēlot savus spēkus un prātu labākas dzīves veidošanai dzimtās zemes un Latvijas tautas labā un pēc labākās sirdsapziņas veikt jaunsarga pienākumus. Solījuma nododšanu vadīja Zilupes jaunsargu instruktors V.Meškovskis.

Ludzas novada pašvaldības priekšsēdētāja vietnieks V.Maslovskis apsveica jaunsargus un savā uzrunā novēlēja, lai dienests Latvijas Republikas Jaunsardzē viņiem sagādā daudz patīkamu brīžu
(Priekšplānā no kreisās) Svētību dienestam jaunsardzē deva Latvijas armijas kapelāns Ludzas katoļu draudzes priesteris J.Kolns

Ceremonijas viesu vidū bija gan vecāki, gan draugi un pedagogi. Ludzas pilsētas ģimnāzijas pedagoģe V.Žulina apsveica skolēnus un uzsvēra, ka dienests jaunsardzē sniedz katram iespēju interesanti un saturīgi pavadīt savu brīvo laiku.

Noslēgumā jaunsargi braši un skanīgi noskandināja jaunsargu devīzi “Augsim Latvijai!” un iesoļoja jaunajā dzīves posmā.