Lāčplēša dienas pasākums Nirzas un Pildas pamatskolās


2016. gada 11. novembrī  Lāčplēša dienā Ludzas Novadpētniecības muzeja darbinieki un Latvijas Valsts Zemessardzes pārstāvji viesojās Ludzas novada Nirzas un Pildas pamatskolās. Kopā ar pamatskolu audzēkņiem tika pārrunāti vēsturiskie notikumi, latviešu tautas drosme, pašaizliedzība un patriotisms, kas vadīja Brīvības cīņu dalībniekus.

Ludzas Novadpētniecības muzeja darbiniece A.Loseviča iepazīstina klātesošos ar Brīvības cīņu relikvijām, kas glabājas muzeja krājumā

2016. gada 11. novembrī  Lāčplēša dienāLudzas Novadpētniecības muzeja darbinieki un Latvijas Valsts Zemessardzes pārstāvji viesojās Ludzas novada Nirzas un Pildas pamatskolās. Kopā ar pamatskolu audzēkņiem tika pārrunāti vēsturiskie notikumi, latviešu tautas drosme, pašaizliedzība un patriotisms, kas vadīja Brīvības cīņu dalībniekus.

Zemessardzes 32. bataljona kaujas atbalsta rotas komandieris  virsleitnants Žanis Žukovskis stāstīja audzēkņiem par Latvijas Valsts Zemessardzes darbību, par  iespēju pievienoties zemessargu rindām, lai  brīvprātīgi kalpotu savai valstij un rūpētos par tās drošību un aizsardzību. Zemessargs Ņina Ivanova pastāstīja, kā viņa izlēma pievienoties zemessargu rindām, dalījās iespaidos par apmācībām militārajā nometnē, kuras laikā jaunajiem zemessargiem ir jāapgūst darbības ar ieročiem, lauka kaujas iemaņas, darbs ar karti un orientēšanos apvidū, kā arī iemaņas medicīnā un sakaru procedūrās.

Visaizraujošākais skolēniem šķita Zemessardzes ieroču demonstrējums un iespēja uzlaikot zemessargu ekipējumu.

 

V.Dzevaltovskis demonstrē 20.gs sākuma Latvijas valsts armijas karavīra formas tērpa atdarinājumu

Zemessardzes 32. bataljona kaujas atbalsta rotas komandieris  virsleitnants Žanis Žukovskis demonstrē Zemessardzes ieročus