Ludzas muzejā atklāta jauna ekspozīcija


2011. gada 14.maijā jau septīto reizi Latvijā notika starptautiskāAkcijaMuzeju nakts 2011”. Akcijas iniciatori un tradīcijas iedibinātāji ir Francijas Kultūras un komunikāciju ministrija. Latvijas muzeji šajā akcijā piedalās kopš 2005.gada. Visās Akcijās piedalījās arī Ludzas Novadpētniecības muzejs.

 Akcija „Muzeju nakts” ir starptautisks Eiropas muzeju pasākums, kura mērķis ir, izmantojot netradicionālās komunikācijas formas, iepazīstināt pēc iespējas plašu publiku ar muzeju krājumu vērtībām un veicināt muzeju sadarbību Eiropā. Muzeju, kuri piedalās Akcijā var apmeklēt bez maksas. 2011.gadā Akcijas moto ir „Kaimiņi“. Ludzas Novadpētniecības muzejs ir iecerējis pasvītrot mūsu „Kaimiņu” nozīmi vēsturē un dabā.

Starptautiskās akcijas „Muzeju nakts – 2011” laikā Ludzas Novadpētniecības muzejā tika atklāta ekspozīcija „Ludzas novads Krievijas impērijas sastāvā”.  Ludzas Novadpētniecības muzeja direktores vietniece M.Bule uzsvēra, ka 2004. gadā Ludzas Novadpētniecības muzejā tika uzsākts darbs pie jaunas Vēstures ekspozīcijas izveidošanas. Notika krājuma materiālu apzināšana, uzsākta ekspozīcijas koncepcijas un plāna izstrāde. Pēc ekspozīcijas daļas „Ludzas novads no vissenākajiem laikiem līdz Viduslaikiem” tika uzsākts darbs pie ekspozīcijas „Ludzas novads Krievijas impērijas sastāvā”.

Ekspozīcija tapusi pateicoties tam, ka 2009. gada septembrī VKKF finansētās kultūras programmas Nacionālā muzeju krājuma papildināšana un pieejamības veicināšana projektu konkursā tika atbalstīts projekts „Vitrīnu izgatavošana Ludzas Novadpētniecības muzeja vēstures ekspozīcijas sadaļas „Ludzas novads Krievijas impērijas sastāvā 1772-1917” izveidei.

Ekspozīciju atklāja ilggadēja Ludzas Novadpētniecības muzeja darbiniece Z.Gavriļčenko.

Pēc ekspozīcijas atklāšanas Dabas aizsardzības pārvaldes Latgales reģionālās administrācijas speciālisti  iepazīstināja apmeklētājus ar prezentācijām par kukaiņiem un sikspārņiem, kā arī aicināja piedalīties ekskursijā „Kukaiņu un sikspārņu salidojums” muzeja Brīvdabas nodaļā.