Ludzas Novadpētniecības muzeja krājuma preikšmetu digitalizācija

2022.gada 25.-26. jūlijā Ludzas Novadpētniecības muzejā notika Kultūras informācijas centra (KIS) projekta “Kultūras mantojuma satura digitalizācijas (2.kārtas)” īstenošana.  Projekta mērķis – nodrošināt Latvijas kultūras mantojuma plašu pieejamību sabiedrībai digitālajā vidē, kas kalpo par pamatu nacionālās identitātes stiprināšanai, kultūras, zinātnes, zināšanu sabiedrības un radošo industriju attīstībai, un nodrošināt ilgtspējīgu nacionālā kultūras mantojuma ilgtermiņa saglabāšanu digitālā formā.

Jau 2019. gadā ERAF projekta “Kultūras mantojuma satura digitalizācija” (1. kārta) Kultūras informācijas sistēmu centra vadībā tika veikta muzeju krājuma priekšmetu digitalizācija. Tolaik Kultūras informācijas sistēmu centra speciālisti ar Ludzas Novadpētniecības muzeja darbiniekiem veica vairāk nekā 900 priekšmetu digitalizāciju. Projekta 2. kārtas ietvaros no muzeja krājuma atlasīti un sadarbībā ar A/S Unifiedpost speciālistiem (fotogrāfiem Miku Užānu un Sintiju Selecku- Užāni) digitalizēti 1439 priekšmeti: 1004 arheoloģiskie priekšmeti un 435 lielformāta fotonegatīvi, kuri ikvienam būs ērti pieejami tiešsaistē adresē www.nmkk.lv.