2012.gada 3. maijā plkst. 12:00 Ludzas Novadpētniecības muzejā notika izstādes „Latvijas Republikas Zemessardze un Jaunsardze. 20 gadi fotogrāfijās” atklāšanas pasākums. Pasākumā piedalījās Zemessardzes 32. Kājnieku bataljona zemessargi un karavīri ar ekipējumu, kā arī jaunsargi.

(Centrā) LR aizsardzības ministrs Artis Pabriks kopā ar Zemessardzes 32. Kājnieku bataljona zemessargiem un jaunsargiem

Muzejā atklāta fotoizstāde „Latvijas Republikas Zemessardze un Jaunsardze. 20 gadi fotogrāfijās”

2012.gada 3. maijā plkst. 12:00 Ludzas Novadpētniecības muzejā notika izstādes „Latvijas Republikas Zemessardze un Jaunsardze. 20 gadi fotogrāfijās” atklāšanas pasākums. Pasākumā piedalījās Zemessardzes 32. Kājnieku bataljona zemessargi un karavīri ar ekipējumu, kā arī jaunsargi.

— Pērn LR Zemessardze svinēja savu 20 gadu jubileju. Šim pasākumam par godu tika nolemts izveidot fotoalbumu par Zemessardzes tapšanas vēsturi, mācībām, svarīgākajiem noti­kumiem. Fotoalbumā tika iekļautas fotogrāfijas arī no 2. novada zemessargu un karavīru mācībām un ikdienas. Taču fotogrāfiju par bataljonu vēsturi, tapšanu bija tik daudz, ka nolēmām izveidot ceļojošu izstādi. Tā jau pabijusi Rēzeknes novadā, tagad Ludzā, pēc tam ceļos uz citiem novadiem, — tā D. Selecka.

Uz izstādes atklāšanu muzejā bija ieradies arī LR aizsardzības ministrs Artis Pabriks. Savā uzrunā viņš uzsvēra, ka tiks izdalīta nauda jaunu jaunsargu apmācībai. Jaunsargos var iestāties dažādu tautību pārstāvji, kuri vēlas būt noderīgi savai valstij.  Latvijas iedzīvotājiem jāpārstāj gausties par problēmām, jāmācās saskatīt to labo un pozitīvo, kas mums ir, ir jākļūst par savas valsts patriotiem, jāiemācās mīlēt savu dzimteni, savu valodu.

— Viena no unikālajām iespējām, kā to var darīt, ir stāties Jaunsardzē un Zemessardzē. Es savas vizītes laikā apmeklēju divas krievvalodīgās skolas Ludzā un Zilupē un aicināju jauniešus izmantot šo iespēju, jo tā var atrisināt gan valodas, gan integrācijas jautājumus. Man uzdeva jautājumu: — Kāpēc Latvijai vajadzīga armija? Šo nepieciešamību var parādīt ar vienkāršu piemēru: armija ir tāpat kā apdrošināšana. Ja tu neapdrošini īpašumu, nelaimes gadījumā neko nesaņem. Tāpat arī armija — tas ir garants mierīgai nākotnei. Tā ir jāuztur, tā ir jāattīsta, — uzsvēra ministrs.

Zemessardzes 32. kājnieku bataljona zemessargi sarīkoja nelielu  ieroču izstādi, kuru ar interesi apskatīja gan mazi, gan lieli.

Audzēkņi ar interesi apskatīja  ieroču izstādi

LR Aizsardzības ministru A.Pabriku apsveica Ludzas novada pašvaldības  priekšsēdētājas vietnieks A.Mekšs