Ludzas Novadpētniecības muzejs saņem vērtīgu dāvanu – grāmatu “Latvijai-100”


2018. gada 28. augustā Ludzas Novadpētniecības muzejs saņēma vērtīgu dāvinājumu – grāmatu “Latvijai-100”. Tās autors un sastādītājs ir Latvijas Ārstu biedrības prezidents Pēteris Apinis. Apjomīgā grāmata ir tapusi divarpus gadu laikā, un tajā apkopotas vairāk nekā 4400 fotogrāfijas, ko iesūtījuši vairāk nekā 1200 līdzautori no visas Latvijas – novadpētnieki, muzejnieki, bibliotekāri, skolotāji, kolekcionāri, žurnālisti un fotogrāfi. Simtgades grāmata aptver būtiskākos Latvijas sasniegumus zinātnē, ekonomikā, kultūrā, izglītībā, medicīnā, aizsardzībā un citās nozarēs.

Viens no grāmatas līdzautoriem ir arī Ludzas Novadpētniecības muzejs, kurš iesūtījis gan vēsturiskas fotogrāfijas no Ludzas Novadpētniecības muzeja krājuma, gan arī fotogrāfijas, kas tapušas, pārkāpjot 21. gadsimta slieksni. Pavisam grāmatā ir publicētas 23 no Ludzas Novadpētniecības muzeja iesūtītajām fotogrāfijām.

Grāmatas veidotāji ir radījuši aizraujošu fotostāstu par dzīvi un notikumiem Latvijā no 1918. gada līdz 2018. gadam. Visi interesenti, kas vēlas iepazīties ar šo unikālo Latvijas simtgadei veltīto izdevumu, tiek laipni gaidīti Ludzas Novadpētniecības muzejā, iepriekš piesakoties pa tālruni 65723931.