Mārtiņa Rozes fotoizstādes „Lauki šodien un rīt” atklāšana


Mārtiņa   Rozes fotoizstādes „Lauki šodien un rīt” atklāšana

M.Roze stāsta, ka šis vaļasprieks viņam ir kopš pamatskolas. Iziets ceļš no tumšās istabas ar sarkano lampu, ķimikāliju vanniņām līdz pat digitālajai fotogrāfijai.

„Vienmēr centos ne tikai savam priekam, bet arī vēlējos nodot citiem to, kas pašam liekas interesanti. Izstādei ir arī tāda tradīcija — visās vietās, kur tā notiek, namu saimnieki var izvēlēties un rezervēt kādu fotogrāfiju sev kā dāvanu”, — stāsta izstādes autors.

„Šo brīnumskaisto Mārtiņa Rozes dāvanu varēsim aplūkot Ludzas muzeja Dabas ekspozīcijā. Mūsu cēlais mērķis ir panākt harmoniju un vienotību starp dzīvo dabu un tās interpretāciju. Bieži vien savā steigā mēs paskrienam garām un nepievēršam uzmanību kādiem sīkumiem, nepamanām dabas skaistumu. Tomēr autors to ir izdarījis un liek arī mums kaut uz mirkli apstāties un izbaudīt dabas daili”, — izstādes atklāšanā teica muzeja direktore Inga Prikule.

Kad izstādes apmeklētāji bija novērtējuši autora darbus un uzminējuši, kas ir attēlots katrā no fotogrāfijām, neoficiālā gaisotnē pie uzkodām un vīna glāzes eksministram tika uzdoti jautājumi par viņa tiešo nodarbi. Tika pārrunāti aktuālie jautājumi zemnieku dzīvē.

V.Dzevaltovskis, speciālists darbā ar apmeklētājiem