Meteņu pasākums 2013


2013.gada 12. februārī Ludzas Novadpētniecības muzeja kolektīvs kopā ar Ludzas mūzikas pamatskolas audzēkņiem un viņu skolotājiem rīkoja pavasara gaidīšanas svētkus, kas ar jautrām un skaļām izdarībām, skandējot Meteņdienas tautasdziesmas un ticējumus, tika dzīta prom bargā ziema.

Meteņiem veltītā pasākuma dalībnieki

2013.gada 12. februārī Ludzas Novadpētniecības muzeja kolektīvs kopā ar Ludzas mūzikas pamatskolas audzēkņiem un viņu skolotājiem rīkoja pavasara gaidīšanas svētkus, kas ar jautrām un skaļām izdarībām, skandējot Meteņdienas tautasdziesmas un ticējumus, tika dzīta prom bargā ziema.

Tā kā jau izsenis mūsu senči šo dienu  ir veltījuši svētku svinēšanai un paredzējuši dažādas neveiksmes un likstas tiem, kuri Meteņdienā pievērsīsies nopietnu darbu darīšanai, tad arī ludzānieši kopā ar ķekatniekiem, kā jau īstos Meteņos pienākas, brida pa sniega kupenām, bruņojušies ar pīlādža zariem, baidīja kurmjus prom no muzeja pļavas, gāja jautrās rotaļās un, lai nodrošinātu labu kāpostu ražu, vēla lielas sniega bumbas.

Un, lai lietuvēns netraucētu skolēniem labi un centīgi mācīties, tas ar skaļiem saucieniem tika aizdzīts prom, kurš, ne pa jokam pārbijies, meta bērniem konfektes un mēģināja viņus apliet ar ūdeni. Viesmīlīgā nama saimniece cienāja savus Meteņdienas viesus ar pankūkām un zāļu tēju.

Vēlot sev un saviem tuvākiem veiksmīgu turpmāko gadu, visas pagājušā gada bēdas tika sadedzinātas ugunskurā, un nu priecīgu prātu un gaišu sirdi tiks gaidīta pavasara atnākšanu.