Muzejā skatāma J.Rudņikas darbu izstāde „Dabas valdzinājums”


2012.gada 21.jūnijā Ludzas Novadpētniecības muzejā notika J.Rudņikas darbu izstādes „Dabas valdzinājums” noslēguma pasākums. Muzejā sanāca autores daiļrades piekritēji, lai dalītos iespaidiem par pēdējā laikā tapušām gleznām, dzejas rindām un dziesmām. J.Rudņika ir radošs cilvēks. Viņa gan sacer dzeju, gan glezno. Uz pasākumu ieradās tikpat radoši cilvēki, lai padarītu savu ikdienu nedaudz krāšņāku.

2012.gada 21.jūnijā Ludzas Novadpētniecības muzejā notika J.Rudņikas darbu izstādes „Dabas valdzinājums” noslēguma pasākums. Muzejā sanāca autores daiļrades piekritēji, lai dalītos iespaidiem par pēdējā laikā tapušām gleznām, dzejas rindām un dziesmām. J.Rudņika ir radošs cilvēks. Viņa gan sacer dzeju, gan glezno. Uz pasākumu ieradās tikpat radoši cilvēki, lai padarītu savu ikdienu nedaudz krāšņāku.

Ikviens radošs cilvēks mudina dvēselēs mīlestību pret pasauli un apkārtējiem cilvēkiem. J.Rudņikas dzeja, viņas radītās gleznas piepildītas ar mīlestību pret dzimto pusi: tās ziediem, kalniem un ielejām.  Izstādes noslēguma pasākumā autore uzsvēra, ka viņas draudzene A.Kujalova viņu pamudināja pilnveidoties un pateicoties šim pamudinājumam apmeklētāji var baudīt pēdējā laikā gleznotās ainavas.

Māksliniece neslēpj savas jūtas un pārdzīvojumus aiz sarežģītiem mākslinieciskiem paņēmieniem.  Viņa katram skatītājam vienkāršā un sirsnīgā valodā stāsta par to, ko viņa izjūt. Viņas pirmā mīlestība ir ziedi: pļavas ziedu vienkāršības valdzinājums mijas ar rožu svinīgumu un Japānas sakuras izsmalcinātību.

Ceļojumu laikā gūtie iespaidi viegli gulstas uz audekla un nu skatītāji var līdz ar mākslinieci ciemoties Norvēģijā un jūsmot par dzimtās Latvijas plašumiem.

Izstādes noslēguma pasākumā klātesošie atcerējās mirkļus, kas visskanīgāk atbalsojās viņu dvēselēs.  A.Kujalova atcerējās laiku, kad tikko sākusi strādāt par skolotāju Ezersalas skolā un direktors iepazīstināja viņu ar J.Rudņiku. Pēc tam bija laiks, kad jaunā skolotājai A.Kujalovai lieti noderēja pieredzējušās draudzenes ierātās zināšanas.

S.Šļemins atcerējās, kā kopīgi ar J.Rudņiku tapa vairākas dziesmas un atskaņoja dažas no tām.

Pasākuma noslēgumā M.Bule apsveica autori un novēlēja panākumus radošajā darbā un novēlēja turpināt iepriecināt skatītājus ar jaunajām gleznām.