“Muzeju nakts 2022” pasākumi izraisa lielu interesi


2022.gada 14.maijā Ludzas Novadpētniecības muzejs laipni sagaidīja kā vietējos iedzīvotājus, tā pilsētas viesus uz “Muzeju nakts” pasākumiem. Pasākumu laikā muzeja apmeklētāji baudīja gan teātra mākslu, gan ludzāniešu iemīļoto mūziķu koncertu. “Muzeju nakts” Ludzas muzejā sākās ar Ingrīdas Ladusānes mākslas darbu izstādes atklāšanu

Kolēģe Iveta Silkāne sveic autori ar personālizstādes atklāšanu

 

Izstādē bija skatāmas 20 autores gleznas. Galvenā Ingrīdas mākslas darbu tēma – Latvijas daba. Starp izstādes eksponētajiem darbiem skatāmas arī animālisma žanrā radītās gleznas. Ingrīda Ladusāne nav profesionāla māksliniece, gleznošana un zīmēšana ir viņas sirds aicinājums. Jau 20 gadus Ingrīda strādā par audzinātāju Ludzas pirmsskolas izglītības iestādē “Rūķītis”. 

Lielu skatītāju interesi izraisīja  izrāde B.Juhņevičas luga “Kāzas” Isnaudas amatierteātra aktieru izpildījumā (režisore E.Obrumāne).  Teātra aktieri I.Žuka, S.Rimša, I.Ozoliņa, S.Brakovska, V.Žulina, A.Barkāne, A.Zviedrs, E.Soldāns un K.Zviedrs ar lielu aizrautību un harismu radīja uz skatuves “kāzu atmosfēru”. 

Aktrises I.Žuka (Anitras lomā) un V.Žulina (Minnas lomā) izrādes laikā

Aktieri I.Žuka, V.Dzevaltovskis, I.Ozoliņa, E.Soldāns, S.Brakovska un A.Barkāne izrādes laikā

“Muzeju nakts” noslēgumā apmeklētāji varēja baudīt Tihovsku ģimenes un “X” faktora finālistes D.Liepiņas muzikālos priekšnesumus.

Neskatoties ka “Muzeju nakts” laikā ārā lija lietus, skatītāji ar sajūsmu baudīja skaistos mākslas priekšnesumus. 

Ar muzikālo priekšnesumu uzstājas Tihovsku ģimene

 

Skatītāji ar sajūsmu sagaidīja “X” faktora finālisti D.Liepiņu