“Muzeju nakts” – iecienīts pasākums mūsu novadā


2023.gada 13.maijā Latvijā jau 19 reizi norisinājās Starptautiskā akcija “Muzeju nakts”. Šī gada pasākuma tēma “Radīšana”. Šajā vakarā mēs, muzeja darbinieki, centāmies radīt labu garastāvokli visiem, kas apmeklēja pasākumu un iesaistījās tā norisēs.  Muzejs savas durvis apmeklētājiem vēra no plkst. 19.00 un līdz pat pusnaktij bez maksas varēja gan apskatīt muzeja ekspozīcijas, gan baudīt dažādas aktivitātes un pasākuma norises.

. Pasākuma apmeklētājus uzrunāja muzeja direktore M.Bule un novēlēja šī vakara muzeja viesiem rast iedvesmu un enerģiju no patīkamās kopābūšanas “Muzeju naktī”. Pasākuma ieskaņā tika atklāta biedrības “Mans tautastērps” fotogrāfiju un stāstu izstāde “Mans tautastērps pasaulē”. Biedrības “Mans tautastērps” valdes locekle Evita Lisovska iepazīstināja klātesošos ar izstādes tapšanas gaitu un pastāstīja par biedrības darbību. Biedrība šo izstādi ir veidojusi ar nolūku rosināt Latvijas iedzīvotājus un ārzemju diasporas pārstāvjus pētīt un saglabāt tautas tradīcijas. Arī ludzānietei Dainai Novikai tā kalpoja kā spēcīgs iedvesmas avots, lai ķertos klāt sava tautastērpa darināšanai. Izstādes atklāšanas pasākumā Daina ar lepnumu demonstrēja klātesošajiem savu darināto tautastērpu un pašas rokām krāšņi un meistarīgi izšūto blūzi. Ar muzikālo priekšnesumu izstādes atklāšanā uzstājās Ludzas Kultūras nama folkloras kopa “Dzeipori” (vadītāja K.Demko – Senkāne).  

Ar muzikālu priekšnesumu uzstājas Ludzas Kultūras nama folkloras kopa “Dzeipori” (vadītāja K.Demko – Senkāne)

Jāmin, ka izstāde uz Ludzu atceļoja pateicoties biedrības “Mans tautastērps” locekles ludzānietes E. Andrejevas iniciatīvai.

Pasākuma turpinājumā apmeklētāji brīvdabas teritorijā  baudīja Nautrēnu pagasta Dekteru amatierteātra izrādi latgaliešu valodā “Modernā laulība, jeb slimokases pacients” (režisore Ērika Bozoviča). Izrāde skatītājiem izraisīja daudz pozitīvu emociju. Šo jauko, jautro izrādi ik pa laikam pārtrauca skatītāju skaļie aplausi un smiekli. Paldies lugas režisorei un aktieriem par jautro un pozitīvas emocijas raisošo  priekšnesumu!

Par pasākuma rozīnīti kļuva muzikālā ansambļa “Brāļi Puncuļi” koncerts. Līdz pat pusnaktij mūziķi priecēja publiku ar skanīgām un tautā iemīļotām muzikālajām kompozīcijām.

Pasākuma laikā brīvdabas objektā “Jaunsaimnieka māja” notika mājražotāju tirdziņš. Savu produkciju piedāvāja uzņēmums “Organic products” un ludzāniete M.Lipska. Turpat notika J.Soikāna Ludzas mākslas skolas radošā darbnīca bērniem.

 

IMG 4502 (1)
Aperture: 6
Camera: Canon EOS 750D
Iso: 1600
« of 10 »