Nāc, nākdama, Lielā diena


2013.gada 23.martā Ludzas Novadpētniecības muzejā notika Ģimenes diena „Nāc, nākdama, Lielā diena”. Uz pasākumu tika uzaicināta Euharistiskās Jēzus māsu kongregācijas māsa Brigita. Saturīga un emocionāla klostermāsas Brigitas  uzstāšanās izraisīja lielu interesi gan bērnos, gan pieaugušajos. Sarunas laikā viņa vēlreiz atgādināja, kas ir Gavēnis, Lielā Piektdiena un kāpēc mēs svinam  Lieldienas.

Nāc, nākdama, Lielā diena

2013.gada 23.martā Ludzas Novadpētniecības muzejā notika Ģimenes diena „Nāc, nākdama, Lielā diena”. Uz pasākumu tika uzaicināta Euharistiskās Jēzus māsu kongregācijas māsa Brigita. Saturīga un emocionāla klostermāsas Brigitas  uzstāšanās izraisīja lielu interesi gan bērnos, gan pieaugušajos. Sarunas laikā viņa vēlreiz atgādināja, kas ir Gavēnis, Lielā Piektdiena un kāpēc mēs svinam  Lieldienas.

Mūsdienās grūti iedomāties šos svētkus bez iecienītajiem mielastiem: Lieldienu pīrāga, cūku ribām un miltu putras. Pasākuma laikā bērniem un vecākiem bija iespēja konditores M.Lipskas vadībā  pašu rokām pagatavot sev Lieldienu raušus.

Katrs no mums vēlas, lai pirmssvētku laikā mājās valdītu tīrība un varētu izjust  svētku noskaņojumu.

Ikviens gribētājs varēja piedalīties radošajā darbnīcā Ludzas novada Bērnu un jauniešu centra skolotājas N.Losānes vadībā un izgatavot oriģinālo Lieldienu dekoru.

Noslēgumā pasākuma dalībnieki nogaršoja Lieldienu raušus ar karstu zāļu tēju un labā omā devās mājup.