O.Zvejsalnieka jubilejai veltīta gleznu izstāde „Terra Vitae”


Piektdien, 3.oktobrī Ludzas Novadpētniecības muzejā tika atklāta O.Zvejsalnieka jubilejai veltīta gleznu izstāde „Terra vitae”.

Ludzas Novadpētniecības muzeja direktore M.Bule apsveica mākslinieku O.Zvejsalnieku ar izstādes atklāšanu

Piektdien, 3.oktobrī Ludzas Novadpētniecības muzejā tika atklāta O.Zvejsalnieka jubilejai veltīta gleznu izstāde „Terra Vitae”.

Viņa Lielais Darbs un Mīlestība ir glezniecība: “Glezniecība man ir sevis izteikšanas veids. Visos žanros esmu risinājis tikai dažas sev tuvas tēmas, galvenā no tām ir zeme, zemnieks un viņa darbs.

Pašu gleznošanas procesu uztveru kā smagu, saspringtu darbu,- gandarījumu dod vienīgi rezultāts, ja tas pašam šķiet veiksmīgs. Es uzskatu, ka krāsa glezniecībā – līdzīgi skaņai mūzikā – spēj akumulēt zināmu emocionālu spriedzi. Gleznotāja uzdevums tad arī ir gleznu emocionāli uzlādēt, ko praktiski var panākt pretstatot un izsvarojot attiecīgus krāsu toņus, to attiecības. Šī emocionāli uzlādētā krāsa tad arī ir vienīgā labas glezniecības pazīme.”

Gleznotājs ir dzimis 1944. gada 21. martā Varakļānos, beidzis Latvijas Mākslas akadēmiju (LMA) un kopš 1976. gada viņš ir LMS biedrs. No 1970. gada strādā Rēzeknes lietišķās mākslas vidusskolā, šobrīd – Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas direktors, LMA profesors. Osvalds Zvejsalnieks piedalījies dažādās mākslas izstādēs, sarīkojis ap 20 personālizstādēm, regulāri piedalās starptautiskajos plenēros un grupu izstādēs gan Latvijā, gan ārvalstīs.

Lai kur Osvalds Zvejsalnieks atrastos un lai gleznotu Spāniju vai kādu citu zemi, tomēr prātā paliek Latgale, kurai pieder viņa sirds. Mākslinieks ir Latgales dēls ar katru miesas audu, katru asins pilienu, katru dvēseles vibrāciju. Arī viņa jubilejas izstāde ir veltījums dzimtajai pusei – Latgalei.